28.01.2020 15:10 1 rp

Oddaj krew dla Oliwiera, a przy okazji – zostań dawcą szpiku

Źródło: archiwum TTM

Niebawem pierwsza w tym roku zbiórka krwi w Luzinie. Już w najbliższą niedzielę (2 lutego) będzie okazja, by wesprzeć Oliwiera Zelewskiego z Kłosowa, który choruje na białaczkę limfoblastyczną. Pomóc można nie tylko oddając krew, ale także sprawdzając, czy jest się genetycznym bliźniakiem chłopca.

Niedziela może dla wielu rozpocząć się bohaterskim gestem. Po raz kolejny w Luzinie – i pierwszy w tym roku – odbędzie się tradycyjny pobór krwi przy kaplicy MB Różańcowej w Luzinie (ul. Jana Pawła II). Tam stacjonować będą dwa autobusy w godzinach od 9:00 do 14:00.

Nowy rok można rozpocząć od pięknego gestu. Będzie okazja do pomocy nie tylko poprzez oddanie krwi dla potrzebującego dziecka – komentuje Katarzyna Szczepaniak, organizatorka poboru krwi w Luzinie. – Przy okazji można sprawdzić, czy jest się genetycznym bliźniakiem chłopca i czy będzie można zostać dawcą szpiku.

Potrzebującym jest 6-letni Oliwier z Kłosowa (gm. Przodkowo), który zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną, a każda pomoc dla niego jest na wagę złota. Wszyscy, którzy chcieliby podzielić się życiodajnym płynem i sprawdzić, czy mogą zostać dawcą szpiku, powinni przyjść w niedzielę, w godzinach 9:00–14:00, na parking przy luzińskiej kaplicy. Organizatorzy proszą, żeby nie pojawiać się na ostatnią chwilę, a wręcz przeciwnie – pomóc już z samego rana. To najlepszy sposób, by udowodnić, że pomaganie mamy we krwi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24