28.01.2020 12:49 11 mike/KPP Puck

Chciał okraść i pobić własną matkę. Grozi mu do 10 lat więzienia

Źródło: KPP Puck

Nawet na 10 lat może trafić na kraty 28-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który jest podejrzany o dokonanie wymuszenia rozbójniczego na terenie gminy Krokowa. Ofiarą mężczyzny okazała się jego własna matka. Napastnik miał m.in. zmuszać kobietę do wypłacenia pieniędzy z bankomatu, grożąc jej pobiciem i pozbawieniem życia. Decyzją sądu 28-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Do opisanego zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Krokowa. Policjanci z komisariatu w Krokowej, którzy przyjęli zgłoszenie, wstępnie ustalili, że między zgłaszającą a jej 28-letnim synem doszło do awantury. Agresor zabrał kobiecie torebkę, a także portfel z dokumentami. Następnie zażądał od niej wypłaty gotówki z bankomatu, kierując groźby karalne. To jednak nie wszystko.

Ponadto bez zgody pokrzywdzonej sprawca użył jej samochodu, w momencie gdy kobieta poszła do banku, aby wypłacić pieniądze dla 28-latka – relacjonują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Pokrzywdzona wezwała policjantów, gdy była w placówce bankowej. Gdy mundurowi przybyli na miejsce, zastali napastnika w samochodzie kobiety. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do puckiej komendy.

Źródło: KPP Puck

Policjanci wnioskowali do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania 28-latka. Do wniosku prokuratora przychylił się sąd. Podejrzany usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24