29.01.2020 08:40 0 mike/UG Kosakowo

Organizacje z gminy Kosakowo otrzymały 350 tys. zł wsparcia

Źródło: UG Kosakowo

Kultura, sport i ochrona zdrowia – 18 organizacji działających w tych dziedzinach na rzecz mieszkańców gminy Kosakowo otrzymało dotacje na realizację 32 zadań. Łączna kwota wsparcia ze strony lokalnego samorządu w 2020 roku to 350 tysięcy złotych.

Jak zaznaczył Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo, tegoroczny konkurs grantowy cieszył się dużym zainteresowaniem.

To dla nas bardzo ważne, aby wspierać projekty fundacji, stowarzyszeń czy klubów sportowych działających na rzecz naszych mieszkańców, a ten konkurs jest do tego najlepszym narzędziem – podkreślił włodarz gminy.

Łącznie wsparcie ze strony gminy Kosakowo otrzyma 18 organizacji, które zrealizują 18 projektów. Wśród nich są przedsięwzięcia skierowane do osób w każdym wieku, w tym również do seniorów.

Jeśli chodzi o działalność kulturalną, gmina Kosakowo przeznaczyła 105,5 tys. zł na realizację 18 projektów. Największy grant przyznano Zrzeszeniu Kaszubko-Pomorskiemu (30 tys. zł), które zorganizuje XXIII Festyn Kaszubski. Większe nakłady, bo 237,5 tys. zł, zarezerwowano dla organizacji zajmujących się promowaniem i upowszechnianiem sportu. Z tej puli najwięcej środków (90 tys. zł) otrzyma Gminny Klub Sportowy Sztorm Kosakowo z siedzibą w Mostach. Z kolei na działania w zakresie ochrony i promocji zdrowia przeznaczono łącznie 7000 zł. Największy grant (5000 zł) uzyskało Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo „Razem” z siedzibą w Pucku, które prowadzi środowiskowy dom samopomocy.

Konkurs grantowy to przede wszystkim wsparcie projektów, które wprowadzają pozytywne zmiany i dają wymierne efekty. Wybrane oferty mają odpowiadać na potrzeby lokalnego środowiska i przyczyniać się do promocji gminy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy Kosakowo.

Pełne zestawienie dotacji dla organizacji samorządowych w gminie Kosakowo jest dostępne pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24