29.01.2020 09:01 12 mike/KPP Wejherowo

Nie miał prawa jazdy i był nietrzeźwy. Grozi mu do pięciu lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

We wtorkowy (28 stycznia) wieczór policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali na ulicy Gdańskiej 38-latka, który poruszał się volkswagenem golfem. Okazało się, że mężczyzna prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, a poza tym miał sądowy zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi do stycznia 2025 roku. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło we wtorek na ulicy Gdańskiej w Wejherowie, około godziny 21:00. Policjanci z tutejszej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena golfa.

Funkcjonariusze podczas legitymowania wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkotestem potwierdziło ich podejrzenia, że może być nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

To jednak nie wszystko. Kierowca został sprawdzony w policyjnych systemach. Okazało się, że nie powinien siadać „za kółko” do stycznia 2025 roku, ponieważ obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowanie samochodem mimo cofniętych uprawnień i pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24