02.02.2020 19:30 10 NW

Luzino: 98 osób i 44 litry zebranej krwi

Fot. Róża Perszon

W niedzielę (2 lutego) odbyła się w Luzinie pierwsza zbiórka krwi w tym roku. Wszyscy chętni, którzy tego dnia postanowili podzielić się życiodajnym płynem mogli wesprzeć Oliwiera Zalewskiego – młodego mieszkańca Kłosowa. Łącznie udało się zebrać 44,1 litra krwi.

Zbiórka odbyła się przy kaplicy MB Różańcowej w Luzinie. Dwa krwiobusy stacjonowały tam od godziny 9:00 do 15:00, a w tym czasie przewinęło się przez nie 128 osób, z czego 98 mogło podzielić się życiodajnym płynem.

Fot. Róża Perszon

Fot. Róża Perszon

Oliwier ma 6 lat i choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Wszyscy, którzy tego dnia „poświęcili” kawałek swojego wolnego czasu na oddanie krwi z pewnością mogą być z siebie dumni. Łącznie zebrano 44,1 litra krwi.

W niedzielnej zbiórce udział wzięli m.in. panowie i panie z klubu motocyklowego w Gdyni - Smoking Barreles Le Mc Chapter Nort Coast. Jeszcze przed akcją motocykliści zachęcali na swoim profilu do pomocy chłopcu.

Przyjechaliśmy na zaproszenie znajomej. Bardzo chcieliśmy pomóc Oliwierowi, więc jesteśmy – mówili motocykliści.

Fot. Róża Perszon

Fot. Róża Perszon

Po raz kolejny w Luzinie udowodniono, że pomaganie ma sens i mamy je we krwi. Ponadto podczas zbiórki można było również sprawdzić czy jest się genetycznym bliźniakiem chłopca, co dałoby możliwość ewentualnego przeszczepu szpiku – potencjalnych dawców jest aż 12-stu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24