08.02.2020 11:02 6 Kwt/KWP Gdańsk

Kradli auta na terenie Trójmiasta. Grupa przestępcza została rozbita

Źródło: KWP Gdańsk

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą aut na terenie Trójmiasta. Policjanci zatrzymali trzy osoby, odzyskali cztery ukradzione samochody oraz zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk podzespołów i kilkaset części samochodowych. Akcja została przeprowadzona na terenie Kościerzyny.

Dwóch mężczyzn w wieku 25 i 42 lat oraz 24-letnia kobieta usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży samochodów oraz paserstwa.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów i czerpiącą stałe dochody ze sprzedaży kradzionych elementów i podzespołów od pojazdów. W związku z realizacją podjętą na terenie Kościerzyny, policjanci oprócz odzyskania ukradzionych pojazdów, zatrzymali trzy osoby. Przez kilka tygodni kryminalni pozyskiwali wiedzę o grupie osób, która kradła auta z terenu Gdańska, Gdyni oraz okolic Pruszcza Gdańskiego i Kościerzyny, a potem rozbierała je na części i sprzedawała na różnych portalach internetowych oraz aukcjach. Sprawcy z tego przestępczego procederu zrobili sobie stałe źródło dochodu. Policjanci wstępnie ustalili, że grupa stoi za co najmniej kradzieżą pięciu samochodów o wartości blisko 400 tys. zł – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Sprawcą okazał się 25-letni mężczyzna, który trudnił się w kradzieży samochodów. Mężczyzna dostarczał auta osobom, które je rozbierały na części i sprzedawały w sklepie z częściami samochodowymi oraz w sieci.

Policjanci pracujący przy tej sprawie w miniony wtorek weszli do jednego z pomieszczeń zaadaptowanego przez sprawców na sklep z częściami samochodowymi, w którym znajdowało się kilka tysięcy elementów oraz podzespołów pojazdów. W magazynie policjanci na gorącym uczynku zatrzymali trzy osoby, które demontowały ukradziony samochód – informuje KWP Gdańsk.

Na miejscu zabezpieczono częściowo rozebrane już samochody oraz części samochodowe. Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 25-latek odpowie także za kradzież pięciu aut o wartości blisko 400 tys. zł. z terenu Gdańska i Gdyni.

Podejrzanym grozi 10 lat pozbawienia wolności, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Źródło: KWP Gdańsk

Źródło: KWP Gdańsk

Źródło: KWP Gdańsk


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24