10.02.2020 08:40 0 Gol

Apeeski zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

Fot. APS Rumia

Podczas Finału Pomorza Juniorek APS Rumia osiągnął swój cel. Apeeski wywalczyły awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Hala sportowa I LO w Rumi przez trzy dni stała się areną zmagań Finału Pomorza Juniorek w siatkówkę, przede wszystkim spotkań siatkarek APS Rumia, które wszystkie mecze rozegrały przed własną publicznością.

Podopieczne trenera Roberta Sawickiego bardzo dobrze rozpoczęły mistrzostwa województwa. W pierwszym meczu Apeeski pokonały Gedanię Gdańsk 3:0. Niestety, w dwóch kolejnych rumianki musiały już przełknąć gorycz porażki. W sobotę (8 lutego) APS przegrał z GAS Gdynia 2:3, a finałowe pojedynki Apeeski zakończyły spotkaniem z GKS Wieżyca Stężyca. GKS zwyciężył 1:3.

Dwa sety grane na przewagi. Wielka walka, duży doping, ale ten mecz był nie do wygrania – napisał po tym meczu APS Rumia, które miał też dobre wiadomości. – Zajmujemy 3. miejsce w województwie pomorskim i awansujemy do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny Finał Mistrzostw Pomorza Juniorek w Piłce Siatkowej Kobiet, który odbył się w Malborku, był bardzo udany dla APS Rumia. W 2019 roku juniorki APS zajęły trzecie miejsce w wojewódzkim finale. W całych rozgrywkach dotarły aż do półfinału Mistrzostw Polski. W ubiegłym roku tytuł mistrzyń kraju trafił po raz piąty do LTS Legionovii Legionowo. Na drugim miejscu uplasowała się SPS Volley Piła, natomiast brązowe medale wywalczyły zawodniczki KS Pałacu Bydgoszcz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24