13.02.2020 13:30 7 rp/Gdynia.pl

Dzieci w domu, a mama – w pracy. Ruszył cykl spotkań

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Powrót na rynek pracy po urodzeniu dziecka nie należy do najprostszych decyzji. Zdają sobie z tego spraw przedstawiciele Urzędu Miasta w Gdyni, Centrum Aktywności Rodziny czy Gdynia Rodzinna, którzy zapraszają chętne mamy do udziału w spotkaniach, w ramach projektu „Mama idzie do pracy”.

Moment, w którym kobieta decyduje się na macierzyństwo, może wywrócić życie do góry nogami. Potem trudno jest wrócić na rynek pracy, bo mamy są bardzo związane z dziećmi. Potrzebna jest tu pomoc, która, jak się okazało, w gdyńskim magistracie jest na wyciągnięcie ręki.

Projekt „Mama idzie do pracy” ma na celu promocję aktywności zawodowej wśród mam, które niedawno urodziły lub spodziewają się dziecka. Zapraszamy wszystkie chętne mamy, które myślą o wejściu lub powrocie na rynek pracy – mówi Agnieszka Majewska z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni.

Spotkania poprowadzą doradcy zawodowi z gdyńskiego PUP oraz trenerzy współpracujący z Gdynią Rodzinną. W tym roku wśród prelegentów znajdą się osoby, które będą dla uczestniczek źródłem inspiracji i motywacji.

Odbyło się już spotkanie informacyjne, teraz pora na kolejne terminy:

  • 26 lutego – „Mocne strony do rozwoju zawodowego”;

  • 11 marca – „Temperament a praca”;

  • 25 marca – „A jaka jest Twoja rola w zespole?”.

Na spotkaniach zostaną omówione takie tematy, jak określenie potencjału zawodowego, sytuacja na rynku pracy czy kwestia rozmowy kwalifikacyjnej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24