14.02.2020 15:02 3 rp/TTM

Małżeństwa z Wejherowa otrzymały medale Róży

Fot. Monika Wejer/TTM

Kolejne osiem medali trafiło do par, które mogą się pochwalić długoletnim stażem. Ich złote gody powinny być wzorem dla każdej młodej pary, choć nagrodzone małżeństwa mają dość oryginalne recepty na wieloletnią miłość.

W gościnnych murach Pałacu Przebendowskich odbyła się uroczystość dla jubilatów – małżeństw, które obchodzą złote gody. W tym dniu, poprzedzającym święto zakochanych, nie zabrakło uczuć i wspomnień.

Pochodzimy z dwóch stron świata. Moja żona urodziła się na Litwie, a ja – w Niemczech, i spotkaliśmy się w Gdańsku – podkreśla pan Stefan Wiliński, mąż pani Łucji.

Między nami jest wszystkiego po trochu: miłości, sprzeczek, zadymek. Pamiętam, jak mąż przesłał mi list jeszcze przed ślubem, że beze mnie mu źle, ale ze mną jeszcze gorzej – śmieje się pani Łucja.

Prezydent Wejherowa życzył parom kolejnych lat w zgodzie i gratulował odpowiedniego podejścia do drugiego człowieka.

Trzeba przyznać, że odznaczanie takich par z wieloletnim stażem to u nas częste wydarzenie, mamy wiele takich małżeństw w Wejherowie – komentuje Krzysztof Hildebrandt. – Bycie razem tyle lat, to często tolerowanie swoich charakterów, rozumienie siebie nawzajem i umiejętność przechodzenia przez trudniejsze chwile. Jeżeli odznaczam takie pary i nadal widzę miłość w ich oczach, to bardzo się cieszę.

Jak się okazało na spotkaniu w pałacu, pary wcale nie świętują 14 lutego, bo dla nich to święto trwa przez cały rok.

Raczej nie go obchodzimy, chyba że symbolicznym kwiatkiem, ale u nas są codziennie walentynki – tłumaczyli Czesława i Marian Niedzielscy.

Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM

I w walentynki, i w pozostałe dni życzymy wszystkim parom szczęścia w miłości, kolejnych wspólnych lat w zdrowiu, szczęściu oraz wzajemnym zrozumieniu!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24