17.02.2020 07:39 67 mike

Rumia: Nocny rajd zakończony dachowaniem

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w niedzielną (16 lutego) noc na ulicy Grunwaldzkiej (DK nr 6) w Rumi. Kierowca osobowego audi z nieznanych na razie przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Został przewieziony do wejherowskiego szpitala.

Do zdarzenia na ulicy Grunwaldzkiej, na jezdni w stronę Redy, doszło około godziny 23:30. Z niewiadomych przyczyn kierujący audi stracił panowanie nad samochodem, uderzył w elementy przydrożnej infrastruktury i po kilkudziesięciu metrach dachował, mniej więcej na wysokości posesji nr 130. Gdyby w tym czasie, w pobliżu znajdowali się piesi, mogłoby dojść do tragedii.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy wypadek samochodu osobowego, który uszkodził słup energetyczny oraz pobliskie ogrodzenia. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Poszkodowany został przewieziony do szpitala – relacjonuje asp. Krzysztof Guz, dowódca sekcji KP PSP Wejherowo.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Czytelnik portalu Fot. Czytelnik portalu

Szczegółowym wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia zajmą się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Oceniając jednak stopień zniszczenia pojazdu i infrastruktury, wydaje się pewne, że kierujący poruszał się z nadmierną prędkością.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24