17.02.2020 15:00 0 rp/TTM/rumia.eu

Poznaliśmy najlepszych sportowców z Rumi

Źródło: Rumia.eu

Za nami 11. Rumska Gala Sportu i 26. konkurs „Na Najlepszego Sportowca i Trenera Rumi”. Tradycja nagradzania zasłużonych dla sportu sięga już ponad ćwierć wieku, a tych, którzy wciąż biją rekordy, nie brakuje.

Uroczysta gala odbyła się w piątek (14 lutego), w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Po raz pierwszy w ramach Rumskiej Gali Sportu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia burmistrza za osiągnięcia sportowe zawodnikom i trenerom biorącym udział we współzawodnictwie na arenie krajowej, europejskiej i światowej. W tym roku kapituła konkursu przyznała nagrody w 14 kategoriach. W tym także dla najlepiej zapowiadającego się sportowca młodego pokolenia, którym okazał się Kacper Wilk, a także za sportową osobowość roku. Otrzymali je Andrzej Rybiński i Piotr Biankowski.

Rolą samorządu jest wspierania rozwoju sportu, ludzi młodych, ale i doświadczonych sportowców, którzy reprezentują nasz region – komentuje Jacek Thiel, wicestarosta powiatu wejherowskiego. – Trzeba pamiętać, że sport to nie tylko jedna czy dwie dyscypliny, ale cały ich szereg. Chcemy nagradzać i dopingować wszystkich, który go tworzą.

Ogłoszono także wyniki w najważniejszych kategoriach, czyli dla „Najlepszego Trenera i Najlepszego Sportowca roku 2019”. Tytuł „Najlepszy Trener Rumi Roku 2019” otrzymali Paweł Nowak i Konrad Chromiński, a na tytuł „Najlepszego Sportowca Rumi Roku 2019” zasłużyła Paulina Damaske.

W Rumi jest dużo trenerów i działaczy, którzy rozwijają klub od najmłodszych grup po seniorów w wielu dyscyplinach – zaznacza Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Jak zawsze jest to duże wyróżnienie za prace, nie tyko w tygodniu, ale także w weekendy i podczas wyjazdów – wspomina Julia Trościanko z Akademii Piłki Siatkowej w Rumi.

Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM

W ramach Rumskiej Gali Sportu uhonorowano łącznie 53 młodych sportowców. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie Rumia.eu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24