17.02.2020 15:24 7 rp/wejherowo.pl

Naucz się ratować życie, przyjdź na zajęcia z pierwszej pomocy

Źródło: Wejherowo.pl

Ruszają kolejne, bezpłatne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego pt. „Pierwsza pomoc dla każdego”. We wtorek (3 marca) odbędzie się pierwsze z czterech spotkań.

Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy już w zeszłym roku pokazały, że są ważne i mogą pomóc nam uratować nie jedno życie. W marcu 2019 roku w szkoleniu wzięli udział m.in. zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz czy sekretarz miasta Bogusław Suwara.

Pomysł narodził się z mojej pracy zawodowej jako inspektora bhp oraz rozmów z wieloma ludźmi, z których wynika, że wciąż za mało wiemy o zasadach udzielenia pierwszej pomocy. Często zdarza się, że mamy na ten temat ogólną orientację, ale jak faktycznie dochodzi do potrzeby udzielenia pierwszej pomocy konkretnej osobie, to nie wiemy co robić i z obawy na brak przekonania oczekujemy, że zrobi to ktoś inny. Odbyte ćwiczenia mogą pomóc uratować komuś życie  - mówiła  Katarzyna Dowgan, autorka projektu.

W tegorocznej edycji już można zapisywać się na zajęcia, które rozpoczną się 3 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. 12 Marca 193 w godzinach 16.00 – 20.00. Kolejne zaplanowano w dniach:

  • 7 marca 2020 roku

  • 21 marca 2020 roku

Natomiast 26 marca 2020 r. szkolenie zostanie przeprowadzone w świetlicy Osiedla Sucharskiego, również w godz. 16.00-20.00. W każdym terminie w szkoleniu może wziąć udział 20 osób, więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma saszetkę pierwszej pomocy oraz podręczną instrukcję udzielania pierwszej pomocy. Zgłoszenia z imieniem i nazwiskiem (dane potrzebne do wystawienia certyfikatu) oraz terminem szkolenia można przesyłać pod adres: [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24