18.02.2020 14:35 0 Gol

Halowa Luzińska Liga Sołecka na finiszu. Milwino blisko tytułu

Fot. GOSRiT Luzino

Za nami przedostatnia kolejka Halowej Luzińskiej Ligi Sołeckiej. Na fotelu lidera zasiada zespół z Milwina, który ma trzy punkty przewagi nad drugim Wyszecinem.

W sporcie nigdy do końca nie jest nic wiadomo, ale z matematycznego punktu widzenia wygląda na to, że po ostatniej kolejce Halowej Luzińskiej Ligi Sołeckiej to zawodnicy Milwina będą mogli zaśpiewać „Ten puchar jest nasz, ten puchar do nas należy”. Drużyna jest aktualnie liderem tabeli i swoje mistrzowskie aspiracje potwierdzili choćby w przedostatniej kolejce, pokonując wysoko zespół Barłomina 4:1. Drużyna prowadzona przez Wacława Żywickiego na zakończenie rozgrywek zmierzy się z Robakowem. Zespołowi z Milwina wystarczy remis, aby zdobyć mistrzostwo.

Z kolei na drugą pozycję w ligowej tabeli wskoczyli zawodnicy z Wyszecina. Drużyna prowadzona przez Waldemara Formelę pokonała w minionej kolejce wspomniane Robakowo 15:1.

Najbardziej zacięty był ostatni mecz kolejki. Tutaj w „małych derbach” Kębłowo zremisowało z Kochanowem 1:1. W tej kolejce pauzowała drużyna Luzina. Na zakończenie rozgrywek zagrają ze sobą: Sołecka Robakowo – Sołecka Milwino, Sołecka Kochanowo – Cyklopy Wyszecino, Sołecka Luzino – Sołecka Kębłowo.

Przy okazji przypomnijmy, że aktualnymi mistrzami Luzińskiej Ligi Sołeckiej, ale tej na dworze, są Cyklopy Wyszecino; wicemistrzostwo jesienią ubiegłego roku zdobyli KS Suchocki Zelewo.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, że te rozgrywki co niedzielę elektryzują lokalną społeczność gminy Luzino. Na mecze naszych drużyn przychodzi często kilkudziesięciu osobowa publiczność, choć zdarzają się również spotkania, które ogląda ponad 100 sympatyków swojej drużyny – mówił po zakończeniu rozgrywek na świeżym powietrzu Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24