19.02.2020 21:05 0 NW/Teatr Gdynia Główna

Festiwal 'Pociąg do miasta' wystartował

Fot. Krzysztof Winciorek

Można już zgłaszać swoje projekty do 6. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Pociąg do Miasta”, organizowanego przez Teatr Gdynia Główna. Hasłem przewodnim tegorocznej odsłony jest „Stacja Miasto”. Po raz kolejny teatr „wyjdzie na ulice”, a aktorów zobaczyć będzie można w przestrzeni miejskiej w dniach 3-8 sierpnia 2020 roku.

Teatry i artyści offowi, którzy chcieliby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu kulturowym, mogą swoje projekty zgłaszać do 31 marca 2020 roku. W swoich przedstawieniach autorzy powinni skupić się na głównym motywie, jakim jest miasto. Spektakle nawiązywać mają do tekstów dramatycznych, literackich lub poetyckich.

Szósta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu organizowana jest pod nazwą „Stacja Miasto” i przedstawi oryginalne, odważne i różnorodne spektakle skupione na szeroko rozumianych miejskich tematach. Nazwa zobowiązuje, wyjdziemy więc z murów teatru i zaprezentujemy przedstawienia w interesujących architektonicznie czy też historycznie i nietypowych rejonach Gdyni – czytamy na stronie Teatru Gdynia Główna.

Fot. Krzysztof Winciorek

Jedno przedstawienie nie może przekroczyć 90 minut i nie może wziąć w nim udział więcej niż pięć osób. Natomiast w całym zespole (łącznie z ekipą techniczną) może być maksymalnie osiem osób. Na „ulicznej scenie” zaprezentuje się sześć teatrów i artystów offowych, którzy podczas sześciu dni wydarzenia wystąpią po dwa razy.

Łącznie pokazanych zostanie dwanaście przedstawień, a Festiwalowi po raz drugi towarzyszyć będą prezentacje spektakli Teatru Gdynia Główna dla najmłodszych widzów. Dzięki temu impreza będzie idealną propozycją na spędzenie czasu z kulturą i z całą rodziną.

Do wydarzenia mogą zgłaszać się artyści z całej Polski – wystarczy, że nie boją się działać wbrew ogólnie przyjętym trendom i normom. Liczy się kreatywność, wychodzenie poza to, co już znane i poszukiwanie nowych środków wyrazu. Poprzednie odsłony Festiwalu udowodniły już, że ciekawe miejsca architektoniczne stwarzają nowe konteksty do wystawianych spektakli i czynią je jeszcze bardziej interesującymi, dlatego z niecierpliwością czekamy na to, co zobaczymy w tym roku.

Fot. Krzysztof Winciorek

Aby zgłosić się do festiwalu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, przesłać zapis z nagraniem pełnej wersji spektaklu oraz skan planu technicznego przedstawienia. Dokumenty dostarczyć trzeba na adres mailowy biura festiwalowego: [email protected] Komisja konkursowa zdecyduje kto weźmie udział w imprezie, o czym poinformują po 15 kwietnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24