21.02.2020 13:06 4 mike/Wejherowo.pl

Wejherowo wspiera propagowanie tradycji kaszubskich

Fot. Wejherowo.pl

Wejherowski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego otrzymał od władz Wejherowa dotację na realizację działań publicznych. Wśród nich są m.in. koncerty, warsztaty artystyczne czy wycieczki.

Przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, oddział w Wejherowie, podpisali z władzami samorządowymi umowę na dotację, która wesprze sfinansowanie wielu tegorocznych imprez kulturalnych w mieście. Jak przedstawił podczas spotkania Mirosław Gaffka, Prezes ZKP, zrzeszenie ma w planach m.in. organizację Koncertów Towarzystwa Śpiewaczego dla mieszkańców Ziemi Wejherowskiej, Konkursu Haftu Kaszubskiego, Warsztatów Malarskich, 49. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej czy uroczystości z okazji 363. rocznicy śmierci Jakuba Wejhera. Na te działania wejherowski odział zrzeszenia otrzymał wsparcie w wysokości siedmiu tysięcy złotych.

To jednak nie koniec, bo w tym roku zrzeszenie zorganizuje także trzy wycieczki, w tym jedną po Kaszubach, śladami 100-lecia Niepodległości. W tym wypadku dotacja wyniosła dwa tysiące złotych.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt powiedział, że jest dumny z aktywnej działalności zrzeszenia. Pogratulował działaczom ambitnego planu i życzył im udanej realizacji planowanych zamierzeń – czytamy na stronie Wejherowo.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24