21.02.2020 14:50 0 rp/gdansk.pl

Miłośnicy książek po raz trzeci spotkają się na targach w Gdańsku

Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Podczas III Gdańskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 27–29 marca 2020 r. w AmberExpo, wydawnictwa z całej Polski zaprezentują swoją ofertę. Odbędą się też spotkania z autorami i warsztaty dla dzieci. Organizatorzy wciąż szukają wolontariuszy, którzy będą chcieli pomóc przy tym wydarzeniu.

Podczas ubiegłorocznej edycji fani książek mogli poczuć się jak w raju. Podczas targów nie tylko można było kupić książki w promocyjnych cenach od prawie 80 wystawców, ale też uczestniczyć w spotkaniach z pisarzami, debatach i panelach dyskusyjnych czy warsztatach dla dzieci i młodzieży. Gościem specjalnym zeszłorocznego wydarzenia była Islandia. Wtedy Filharmonię Bałtycką odwiedziło ponad 15 tysięcy czytelników. Stąd też decyzja organizatorów Magdaleny Kalisz i Pawła Szopowskiego – o zmianie lokalizacji. W tym roku wydarzenie odbędzie się na terenie AmberExpo.

Trzydniowe targi to pretekst do tego, aby porozmawiać o kulturze, która łączy, a nie dzieli, ma siłę oddziaływania pomimo różnic i barier – uważa Magdalena Kalisz. 

Gościem tegorocznej edycji będą twórcy bałkańscy, do udziału zaproszono kilkoro czołowych autorów z Serbii, Bośni i Chorwacji. Na spotkania z autorami oraz warsztaty przeznaczone są w AmberExpo trzy oddzielne, działające równocześnie sale konferencyjne, a także foyer, w którym prowadzone będą przede wszystkim warsztaty dla dzieci.

Podobnie jak w latach ubiegłych, potrzebni są wolontariusze. Do ich zadań będzie należało m.in.: obsługa punktu informacyjnego w tym także rozdawanie ulotek czy pomoc przy montowaniu i aranżacji wystaw towarzyszących targom.

Zadania dla poszczególnych osób tłumaczymy podczas jednego spotkania kilka dni przed targami, potem w ciągu targów na początek dnia organizujemy odprawę i przydzielamy godzinowo wszystkie zadania na dany dzień – wyjaśniają pracownicy Regionalnego Centrum Wolontariatu. – Oprócz udziału w targach, wolontariusze będą więc zaproszeni na jedno spotkanie przed targami, na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy, w godzinach wieczornych.

Na co mogą liczyć wolontariusze? Jak informują organizatorzy – na pracę w przyjaznej atmosferze, możliwość udziału w ciekawych prelekcjach czołowych polskich autorów oraz wybitnych autorów bałkańskich. Organizatorzy zapewniają też przekąski w ciągu dnia oraz pakiety książek dla każdego. Wymaganiem jest odpowiedni wiek wolontariusza. Musi być to osoba pełnoletnia.

Więcej informacji na stronie Gdansk.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24