24.02.2020 14:24 0 Gol

Gryf remisuje w ostatnim sprawdzianie przed ligą

W spotkaniu kończącym zimowe sparingi Gryfa Wejherowo żółto-czarni zremisowali z Olimpią Grudziądz. A już w sobotę (29 lutego) gryfici rozpoczną zmagania w drugiej części sezonu II ligi.

Olimpia Grudziądz to dobrze znany rywal wejherowskiej drużynie. Gryfici ostatni raz mierzyli się z nimi w sezonie 2018/2019 w lidze. Co ciekawe, dwukrotnie górą lepszy był zespół ze Wzgórza Wolności, który wygrał u siebie 3:0, a na wyjeździe – 2:1. Jednak cały sezon lepiej wspominają piłkarze z Grudziądza, który w 2019 roku wywalczyli awans na zaplecze ekstraklasy.

Olimpii i Gryfowi przyszło się ponownie zmierzyć w tegorocznym zimowym okresie przygotowawczym. Ostatecznie mecz kontrolny zakończył się remisem 2:2. Po pierwszych 45. minutach było 1:1. Wynik sparingu otworzył João Criciúma w 12. min. Do wyrównania w 25. minucie doprowadził Oskar Sikorski. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gryfici. W 54. gola na 2:1 zdobył Mariusz Sławek. Jednak ostatnie słowo należało do pierwszoligowca. W 90. minucie wynik pojedynku ustalił José Embaló.

Dodajmy, że dla obu ekip był to ostatni sprawdzian przed drugą częścią sezonu. W niedzielę (1 marca) Olimpia w Fortuna I lidze podejmie Stal Mielec. Z kolei dzień wcześniej Gryf Wejherowo w na wyjeździe zmierzy się z Resovią Rzeszów.