26.02.2020 16:00 0 mike/mat. red.

Ruszyły zapisy na kolejny, wielki bieg w Gdyni

Mat. pras.

Można już zapisywać się do kolejnej odsłony Grand Prix Gdyni – Biegu Europejskiego. Biegacze będą musieli pokonać dystans pięciu i dziesięciu kilometrów. Impreza odbędzie się 10 maja, a udział w niej zapowiedzieli najlepsi polscy biegacze długodystansowi w ostatnich latach – Karolina Nadolska i Henryk Szost.

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów to przede wszystkim wyzwanie dla zawodowych biegaczy. Jednak również amatorzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, również będą mogli się sprawdzić. Z myślą o nich – oraz o miłośnikach Nordic Walking – przygotowano dystans pięciu kilometrów.

Obie trasy będą posiadały atest PZLA oraz start i metę na gdyńskim Skwerze Kościuszki, a zawodnicy pobiegną m.in. ulicą Władysława IV, aleją Zwycięstwa, ulicą Świętojańską, Aleją Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim – informują organizatorzy Biegu Europejskiego.

Rejestracja do biegu jest możliwa pod tym linkiem. Przewidziano łącznie pięć tysięcy pakietów startowych, choć 600 z nich przypadnie posiadaczom karnetów na cały cykl. Rozpoczyna się zatem walka o atrakcyjną nagrodę główną – seata ibizę.

Jak zapowiadają organizatorzy, to na Biegu Europejskim rozpocznie się prawdziwa walka o zwycięstwo w całym tegorocznym cyklu. Pod uwagę brane są bowiem trzy najlepsze wyniki, więc niepowodzenie lub nieobecność na niedawnym Biegu Urodzinowym może nie mieć znaczenia w ostatecznym rozrachunku. Najlepszą pozycję wyjściową mają jednak jego zwycięzcy – Arkadiusz Gardzielewski i Aleksandra Brzezińska – czytamy w komunikacie organizatorów.

Mat. pras.

Grand Prix Gdyni 2020

  • Bieg urodzinowy (zakończony – 16 lutego)

  • Bieg Europejski (10 maja)

  • PKO Bieg Świętojański (nocny, 27 czerwca)

  • PKO Bieg Niepodległości (8 listopada)


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24