27.02.2020 13:40 1 Kwt/UM Gdynia

The Cure headlinerem Open’era 2020

Mat. pras.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na świecie wystąpi w Gdyni. The Cure został headlinerem Open’era 2020. Zespół zagra na Orange Main Stage już 4 lipca 2020.

The Cure to jeden z najbardziej kultowych zespołów na świecie. Debiutancki album zespołu, czyli „Three Imaginary Boys”, ukazał się w 1979 roku, a wydany nieco później singiel, „Boys Don't Cry”, do dziś pozostaje jednym z ich najbardziej rozpoznawalnych klasyków.

Ponad cztery dekady działalności i niepodważalny status absolutnej legendy. Dziś z wielką dumą i ogromną radością ogłaszamy – The Cure headlinerem Open’era 2020! Wydarzenie to jest tym bardziej wyjątkowe, że będzie to jedyny europejski koncert festiwalowy zespołu w tym roku – powiedział Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art, organizatora Open’er Festival powered by Orange.

Zespół dawniej pełnił rolę prekursorów tzw. „zimnej fali”, a nawet rocka gotyckiego. The Cure rozgrzewali parkiety przebojami pokroju „Close To Me”. Hitami były również single z wypełnionego wszechobecną atmosferą niepokoju albumu „Disintegration”.

Na początku lat 90. zespół zyskał jeszcze większą popularność za sprawą dziewiątego albumu „Wish” i jednego z największych przebojów dekady –„Friday I’m In Love.

Ich piosenki ubarwiały najciekawsze filmowe soundtracki, zespół doczekał się nawet parodii w jednym z odcinków serialu „South Park”. W 2004 roku ukazał się ich dwunasty, imienny album, a ostatnia jak do te pory płyta „4:13 Dream” pochodzi z 2008 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24