05.03.2020 16:00 0 Kwt

Sprawdź jak spędzić Dzień Kobiet

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Róże, czekoladki czy zaproszenie na romantyczną kolację - pomysłów na prezent dla przedstawicielek płci pięknej jest wiele. Święto kobiet intensywnie obchodzone w czasach PRL-u również dziś cieszy się dużą popularnością.

Dzień Kobiet, dawniej nazywany w Europie Dniem Kobiet Pracujących, został ustanowiony 8 marca 1910 roku na konferencji socjalistek w Kopenhadze, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Od tamtego czasu z różną intensywnością święto celebrowane jest na całym świecie. W Polsce popularność Dnia Kobiet znacznie wzrosła w czasach PRL-u.

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Wielu osobom w Polsce Dzień Kobiet kojarzy się z czasami PRL–u i z wręczanymi wtedy masowo goździkami - symbolem równouprawnienia.

Dzień Kobiet stał się również okazją do manifestowania problemów współczesnych reprezentantek płci pięknej, zwłaszcza w kwestii równouprawnienia. Dlatego właśnie 8 marca organizowane są okazjonalne manifestacje, spotkania i nie tylko.

Kluby, restauracje czy centra kultury organizują tematyczne imprezy, które mają przyciągnąć świętujące panie. Można wybrać się do kina czy na imprezę podczas, której motywem przewodnim będzie płeć piękna.

Panowie powinni pamiętać, by uczynić ten dzień wyjątkowo pięknym. Jak wiadomo, każda okazja jest dobra, żeby sprawić przyjemność drugiej osobie, a w szczególności swojej piękniejszej połówce.

A gdzie można uczcić ten wyjątkowy dzień?


Gmina Kosakowo

Gmina Kosakowo będzie świętować Dzień Kobiet przez trzy dni. Święto kobiet, intensywnie obchodzone w czasach PRL-u, również dziś cieszy się dużą popularnością.

Weekend kobiet rozpocznie się w piątek 6 marca, a zakończy – w niedzielę 8 marca. Gmina Kosakowo przygotowała z tej okazji wiele atrakcji i niespodzianek, które zostały podzielone na trzy bloki tematyczne. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Pierwoszynie przy ul. Kaszubskiej 11.

W piątek (6 marca) o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż Małgorzaty Trystuły przy muzycznej oprawie recitalu pt. "Być kobietą…” w wykonaniu Magdaleny Mrówczyńskiej. Usłyszymy w tym dniu piosenki z repertuaru Agnieszki Osieckiej, Sławy Przybylskiej czy Edyty Geppert.

W sobotę (7 marca) o godzinie 18:00 rozpocznie się jedyny w swoim rodzaju koncert Tenorów Nowej Generacji Tre Voci "With love… wszystko o miłości" (obowiązują wejściówki do odbioru w KCK).

W niedzielę (8 marca) w godzinach od 12:00 do 17:00 gmina Kosakowo zaprasza na Babskie Targi. Impreza będzie okazją do spotkania z kobietami, które stały się inspiracją dla innych. W programie wydarzenia znajduje się również: strefa rozwoju osobistego, lifestyle, zdrowy tryb życia, hobby i pasja.

Dzień Kobiet, dawniej nazywany w Europie Dniem Kobiet Pracujących, został ustanowiony 8 marca 1910 roku na konferencji socjalistek w Kopenhadze, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Od tamtego czasu z różną intensywnością święto celebrowane jest na całym świecie. W Polsce popularność Dnia Kobiet znacznie wzrosła w czasach PRL-u.

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Wielu osobom w Polsce Dzień Kobiet kojarzy się z czasami PRL–u i z wręczanymi wtedy masowo goździkami – symbolem równouprawnienia.

mat.prasowe


Gmina Wejherowo

Dzień Kobiet w gminie Wejherowo uświetni prawdziwa gwiazda polskiej sceny. Do Bolszewa przyjedzie Stefano Terrazzino. Gminny Dzień Kobiet odbędzie się 14 marca o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bolszewie. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

mat.prasowe


Puck

W niedzielę (8 marca) odbędzie się Kino na obcasach w Pucku. Wydarzenie zaplanowano na terenie kina przy stadionie MOKSiR.

mat.prasowe


Gmina Choczewo

Gminny Dzień Kobiet w Choczewie zaplanowano na 8 marca. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie GOKiB. W programie dużo humoru i tańca.

mat.prasowe


Gmina Linia

W sobotę (7 marca) o godzinie 17:00 na terenie Szkoły Podstawowej w Linii odbędzie się tak zwany "Babski Wieczór". W programie wydarzenia znajdzie się występ kabaretu Kunda, rozmowy o poezji, spektakl teatru prostolinijnego i loteria.

mat.prasowe


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24