17.03.2020 15:29 0 Gol

Piłkarze Lechii i Arki trenują indywidualnie

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Wprawdzie rozgrywki PKO Ekstraklasy są zawieszone z powodu koronawirusowego zagrożenia, trójmiejscy piłkarze chcą być gotowi na ewentualny powrót na ligowe boiska jeszcze w tym sezonie. Zawodnicy Lechii Gdańsk i Arki Gdynia trenują indywidualnie.

Zawodnicy mają pozostać w swoich domach, żeby nie narazić się na potencjalne zarażenie, ale otrzymali przy tym rozpiski zajęć, jakie mają wykonywać – czytamy na oficjalnej stronie Lechii Gdańsk.

Drużyna realizuje również program z zakresu przygotowania mentalnego pod kontrolą klubowego psychologa. W czasie przerwy w rozgrywkach zarówno piłkarze, jak i sztab szkoleniowy Lechii pozostaną w Gdańsku, czekając na decyzje, jakie podejmie Ekstraklasa SA oraz PZPN w obliczu sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Warto wspomnieć, że od poniedziałku również pracownicy klubu pracują w trybie zdalnym, co ma ograniczyć ryzyko związane z rozprzestrzenieniem się choroby. Sytuacja ta potrwa do odwołania. O wszelkich zmianach względem wytycznych dla pracowników klubu będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem naszej strony internetowej – czytamy w komunikacie klubu.

Z kolei po dwóch dniach wolnych w poniedziałek (16 marca) każdy z zawodników Arki Gdynia zgłosił się pojedynczo do klubu i otrzymał wytyczne dotyczące treningów indywidualnych. Wszyscy nadal pozostawać mają w Gdyni.

W środę powinniśmy znać już decyzje władz UEFA, które mogą także wpłynąć na przebieg lig krajowych, w związku z tym zapadną kolejne decyzje, o których będziemy informować na bieżąco – informuje na swojej stronie Arka Gdynia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24