17.03.2020 15:55 0 Gol

Województwo pomorskie zwycięzcą klasyfikacji drużynowej na MP LZS w biegach przełajowych

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Świetnie zaprezentowali się zawodnicy pomorskich klubów LZS podczas Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych, które odbyły się jeszcze przed restrykcjami związanymi z koronawirusem w Polsce. W dniach 6–7 marca w Stargardzie reprezentacja województwa pomorskiego zdobyła łącznie osiem medali, wygrywając tym samym punktację drużynową.

Wśród klubów najlepiej wypadł ULKS Talex Borzytuchom (2. miejsce w punktacji klubów), którego zawodnicy zdobyli pięć medali:

– złoto 3 km U23 – Beata Topka;

– srebro 2 km U20 – Kasia Główczewska;

– brąz U18 Regina Piechowska U23, Daniel Kryzel, U-16 Maciej Janta.

Kolejni medaliści to: AML Słupsk: srebro 3 km U-18 Jan Hołowienko, brąz 1,5 km U-16 Daria Książek. LKS Fenix Słupsk: srebro 4km U-23 Norbert Jefimczyk.

Drużyna pod przewodnictwem Jarosława Ścigały, wiceprezesa Pomorskiego LZS, zaprezentowała się tam znakomicie. Warto dodać, że jego podopieczna z ULKS Talex Borzytuchom, Beata Topka zdążyła jeszcze zdobyć tytuł Halowego Mistrza Polski na 1500 m, gdzie w finale rywalizowała z wychowanką tego klubu, Andżeliką Cichocką. Wracająca po kontuzji Cichocka wygrała ten bieg, ale ostatecznie została zdyskwalifikowana, dzięki czemu Topka zdobyła złoty medal, do którego jeszcze dołożyła brązowy na 3000 m – mówi Piotr Klecha, prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS.