23.03.2020 13:15 11 mike

Parafianie z Bolszewa wspomogli wejherowski szpital

Mat. pras.

Dzieci i rodzice ze scholi „Dzieci Kalasancjusza”, która działa przy parafii w Bolszewie, w ciągu dwóch dni od ogłoszenia spontanicznej akcji, zebrali sporą ilość butelek wody, środków higienicznych i ochrony osobistej. Sama zbiórka darów zajęła tylko jeden dzień. Dary trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Sytuacja placówek opieki zdrowotnej jest obecnie szczególnie trudna, mimo uruchomienia dodatkowych środków zarówno z budżetu państwa, jak i samorządów. Pocieszać może fakt, że mieszkańcy regionu organizują wiele inicjatyw oddolnych i organizują zbiórki dla poszczególnych szpitali. Dotyczy to także wejherowskiego szpitala, który może liczyć na różne przejawy społecznego wsparcia. Akcję „Pomagamy pacjentom wejherowskiego szpitala” zorganizowała schola „Dzieci Kalasancjusza”, która działa przy parafii w Bolszewie w ubiegłym tygodniu. W piątek zebrane dany udało się dostarczyć do wejherowskiej placówki.

Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras.

Jak podają organizatorzy akcji, szpital otrzymał m.in. ponad 900 butelek wody mineralnej, ponad 1250 paczek (po 10 szt.) chusteczek higienicznych. Co było jeszcze wśród darów?

169 paczek chusteczek nawilżonych, 179 rolek ręczników papierowych, 600 kubków jednorazowych, 1150 słomek, 300 rękawiczek diagnostycznych, cztery butelki 1 l mydła w płynie, 32 rolki papieru toaletowego, 55 mydeł 500 ml z dozownikiem oraz 5 balsamów 1 l do ciała – wyliczają organizatorzy przedsięwzięcia.

To nie pierwsza tego typu akcja parafian z Bolszewa. Schola „Dzieci Kalasancjusza” może się poszczycić tytułem Honorowego Wolontariusza Szpitali Pomorskich. Tytuł ten przyznano zespołowi w styczniu 2019 roku za działalność charytatywną na rzecz Szpitali Pomorskich.

Na co dzień schola „Dzieci Kalasancjusza” z bolszewskiej parafii posługuje w kościele parafialnym podczas nabożeństw dla dzieci. W tym czasie, kiedy nie mamy możliwości realizować swoich zadań, postanowiliśmy zjednoczyć siły i pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują – podsumowują organizatorzy akcji. I jednocześnie dziękują za wsparcie wszystkim zaangażowanym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24