23.03.2020 17:12 6 NW/zrzutka.pl

Ratownicy medyczni - oni także potrzebują wsparcia

Źródło:zrzutka.pl

Szpitale zgłaszają braki najpotrzebniejszych środków do ochrony w walce z koronawirusem. Na pomorzu ich apele odbiły się szerokim echem i zrzeszyły setki, jeśli nie tysiące osób, które zaangażowały się w pomoc lekarzom jak i pielęgniarkom. Warto jednak pamiętać, że osobami, które jako pierwsze mają kontakt z chorymi są w większości przypadków ratownicy medyczni. O nich także zadbali społecznicy, którym udało się zebrać blisko 15 tysięcy złotych.

Maski chirurgiczne, z filtrem hepa czy kombinezony ochronne – między innymi takie rzeczy niezbędne są do codziennej i bezpiecznej pracy ratownikom medycznym – zwłaszcza teraz, gdy na świecie panuje pandemia. Ratownicy jakiś czas temu na swojej stronie internetowej zamieścili informację, jakich środków potrzebują, by nieść pomoc chorym. Na odzew nie musieli długo czekać.

W ramach wsparcia ratowników z Wejherowa, utworzona została specjalna zbiórka na platformie zrzutka.pl. Do tej pory udało się już zebrać dokładnie 14, 280 złotych, a do pracowników medycznych trafiły już kombinezony ochronne, gogle, maski, rękawiczki oraz środki takie jak płyny, pianki i chusteczki. Ponadto za zebrane środki udało się zakupić maty dezynfekcyjne oraz kremy do rąk. Łączna suma tych zakupów wyniosła prawie 8 tysięcy złotych, czytamy na oficjalnej stronie zrzutki.

Źródło:zrzutka.pl

Na tym działania się nie zakończyły, ponieważ ludzie nadal chcą pomagać i na ich prośbę zbiórka wciąć jest aktywna. Organizatorzy mają nadzieję, że za resztę pieniędzy uda się wesprzeć ratowników w zakupie urządzenia do dezynfekcji karetek Nocospray.

Darczyńcy, którzy zamiast wpłacania środków na konto chcieliby przekazać ratownikom, którzy z chorymi stykają się jako pierwsi niezbędne rzeczy, mogą to zrobić dostarczając je bezpośrednio do miejsca stacjonowania karetek:

– w Rumi przy Państwowej Straży Pożarnej (Plac Kaszubski 1)

– w Redzie w MOSiR

– w Szemudzie na ul. Wejherowskiej

– w Gniewinie na ul. Pomorskiej (ośrodek zdrowia)

– w Wejherowie przy szpitalu (od strony kotłowni)


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24