24.03.2020 15:07 0 Gol

Koniec sezonu w Superlidze. Wybrzeże Gdańsk na 12. miejscu

Fot. Pixabay.com

W PGNiG Superlidze zespoły nie rozegrały jeszcze wszystkich meczów sezonu zasadniczego, a już muszą kończyć rozgrywki. Taką decyzję w poniedziałek (23 marca) podjęli Komisarz Ligi i zarząd Superligi Sp. z o.o. Wśród mężczyzn na 12. miejscu sezon 2019/2020 zakończyli piłkarze ręczni Torus Wybrzeże. Co ważne – nikt nie spada z ligi.

Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w trosce o zawodników, kibiców, przedstawicieli mediów, a także wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, decydujemy o zakończeniu rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby niezwykle skomplikowane, a wręcz niemożliwe. Obecnie drużyny nie trenują i nie wiadomo, kiedy mogłyby wrócić do treningów. A muszą mieć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozegrania meczów w rundzie finałowej i spadkowej. To dla nas trudna decyzja, ale uważamy, że najlepsza. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wszyscy wrócimy na boisko silniejsi – mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Tabela końcowa rozgrywek

Na podstawie dotychczas rozegranych spotkań, Komisarz PGNiG Superligi ustalił klasyfikację końcową rozgrywek sezonu 2019/2020 zgodnie z uzyskanymi przez kluby punktami, a w przypadku równej liczby punktów między dwoma zespołami, na podstawie bilansu bramek we wszystkich meczach. Mistrzami Polski, po raz 17 w historii, zostali zawodnicy PGE VIVE Kielce, którzy zdobyli 72 punkty. Srebrny medal przypadł szczypiornistom Orlen Wisły Płock (69 punktów), a brąz – drużynie NMC Górnika Zabrze (57 punktów).

Podjęta została również decyzja o braku spadków. Tak więc wszystkie 14 drużyn spełniło kryterium sportowe wymagane do otrzymania prawa do startu w rozgrywkach sezonu 2020/2021.

Klasyfikacja końcowa PGNiG Superligi w sezonie 2019/2020

 1. PGE VIVE Kielce

 2. Orlen Wisła Płock

 3. NMC Górnik Zabrze

 4. Azoty-Puławy

 5. Gwardia Opole

 6. Energa MKS Kalisz

 7. Zagłębie Lubin

 8. Sandra SPA Pogoń Szczecin

 9. Chrobry Głogów

 10. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

 11. MMTS Kwidzyn

 12. Torus Wybrzeże Gdańsk

 13. SPR Stal Mielec

 14. Grupa Azoty Tarnów


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24