25.03.2020 09:50 1 rp/Reda.pl

Mieszkańcy Redy organizują zbiórkę dla potrzebujących

Źródło: Facebook

Na terenie  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Redzie przy ul. Derdowskiego we wtorek (24 marca) została ustawiona przyczepa, gdzie mieszkańcy Redy zbierają artykuły. W ten sposób chcą się podzielić z sąsiadami, którzy nie mają innego wsparcia, czy z osobami przebywającymi na kwarantannie. Rzeczy składowane są w godzinach od 8:00 do 15:00.

Pomoc dla potrzebujących, którzy przebywają w domach czy na kwarantannie, napływa z każdej ze stron. W Redzie również widać mobilizację mieszkańców. Przed MOPS-em postawiona została przyczepka od prywatnego darczyńcy, w której składowane będą najbardziej potrzebne produkty.

Zebrana żywność i inne dary będą rozdysponowane przez MOPS w ośrodku lub roznoszona przez wolontariuszy z UKS Jedynka Reda, na mocy porozumienia Stowarzyszenia z MOPS. Produkty, które są zbierane, to żywność długoterminowa (konserwy, artykuły sypkie itp.) oraz artykuły higieny osobistej, jak mydło, szampon czy papier toaletowy.

Mile widziane środki ochrony osobistej, jak maseczki i rękawiczki gumowe – podkreślają organizatorzy.

Przyczepa, choć jeszcze pusta, znając dobre serca i mobilizację mieszkańców Małego Trójmiasta Kaszubskiego, szybko będzie się zapełniać. Organizatorzy akcji zachęcają do udziału wszystkich tych, dla których los drugiej osoby nie jest obojętny. W ten sposób chcą pokazać, że mieszkańcy Redy – ci potrzebujący, bez możliwości zadbania o proste potrzeby – mogą liczyć na sąsiadów w tych trudnych czasach. Produkty przynosić można w godzinach 8:00–15:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24