28.03.2020 14:30 0 raz

Reda coraz mniej zielona. Mieszkańcy chcą nasadzeń

źródło: Google Maps

Reda stale się rozwija i nie brakuje nowych inwestycji. Jednocześnie niestety znika miejska zieleń. O nasadzenia nowych drzew zaapelowali miejscy radni. Jak zapewniają władze, w mieście będzie bardziej zielono.

Środowisko jest jednym z podstawowych czynników, które określają jakość przestrzeni miasta oraz warunków życia mieszkańców — zauważyła grupa redzkich radnych, która w sprawie zadrzewienia miasta skierowała do władz miasta interpelację.

Ilość zieleni, krajobraz miejski i stan wód mają niezwykle ważny wpływ na jakość życia w mieście — stwierdzili przedstawiciele mieszkańców. — Stan zieleni w naszym mieście często z uwagi na projekty inwestycyjne maleje, co niekorzystnie wpływa na wizerunek miasta oraz samopoczucie mieszkańców.

Dlatego radni zwrócili się do władz Redy, aby rozpocząć nasadzenia drzew, krzewów oraz trawników w szczególności w miejscach chętnie uczęszczanych przez mieszkańców, m.in ma ulicach: Obwodowej, 12 Marca, Polnej, Rzecznej i Rekowskiej (na tej ulicy radni apelują o usunięcie niebezpiecznych konarów drzew).

Jak dowiadujemy się w redzkim ratuszu, na ulicy Obwodowej trwają prace remontowe i ewentualne nasadzenia drzew będą możliwe po zakończeniu robót. Z kolei na ulicy 12 Marca posadzono część drzew i urządzono dwie łąki kwietne.

Dalsze działania w tym zakresie będą prowadzone w latach następnych — czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Natomiast ulica Polna jest w trakcie budowy i po zakończeniu robót będzie można przystąpić do nasadzenia drzew. Trawniki będą urządzone przez wykonawcę po zakończeniu robót drogowych. Na ulicy Rzecznej, w miarę możliwości, będą sadzone nowe drzewa w miejsce wyciętych.

Usunięcie niebezpiecznych i suchych konarów na ul. Rekowskiej będzie możliwe dopiero w okresie wegetacyjnym drzew — poinformowali przedstawiciele redzkiego magistratu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24