25.03.2020 15:51 0 Gol

#ZostanWDomu z FIFA20 i zagraj w turnieju Ekstraklasy!

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Wprawdzie Ekstraklasa wstrzymała swoje rozgrywki, ale piłkarska rywalizacja może się dalej toczyć nie tylko na boiskach. W piątek (27 marca) startuje turniej e-sportowy pod hasłem Ekstraklasa #ZostanWDomu z FIFA20.

Kluczowe w powstrzymaniu epidemii jest unikanie wychodzenia z domu i taki też cel ma turniej organizowany przez Ekstraklasę. Udział w rywalizacji mogą wziąć wszyscy posiadający konsolę PlayStation lub Xbox, bez względu na wiek. Zachęcamy do startu zarówno kibiców klubów Ekstraklasy, jak i tych, którzy grają w FIFA20 zagranicznymi klubami. Amatorów i profesjonalnych graczy. Każdy ma szansę zmierzyć się z piłkarzem jednego z ekstraklasowych klubów, którzy również wezmą udział w rywalizacji – informują organizatorzy.

Turniej potrwa od piątku do niedzieli, w dniach 27–29 marca – start planowany jest w piątek o godzinie 18:00. Gra odbędzie się systemem turniejowym, czyli do jednego zwycięstwa w początkowych rundach, do dwóch zwycięstw od ćwierćfinałów. Przegrywający odpada z dalszej rywalizacji. Każdy z trzech dni turniejowych to odrębna drabinka. Wyłonionych zostanie sześciu zwycięzców na dwóch konsolach. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Rejestracje do turnieju potrwa do 15 minut przed rozpoczęciem każdego z dni turniejowych. Zapisać można się na stronie EkstraklasaGames.org.

Gramy w trybie FUT, a jednym z kluczowych warunków jest posiadanie składu złożonego w całości z piłkarzy Ekstraklasy – tłumaczą organizaotrzy.

Polska liga jest jedną z pierwszych, które uzyskały od wydawcy gry, EA Sports, zgodę na organizację tego typu rozgrywek od momentu zawieszenia oficjalnych turniejów e-sportowych. Trwają także intensywne prace nad kolejnymi projektami angażującymi kluby oraz kibiców w wirtualne rozgrywki związane z Ekstraklasą.

Turniej Ekstraklasa #ZostanWDomu z FIFA20, podobnie jak turnieje Ekstraklasa Games, koordynowany jest przez ESL Gaming Polska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24