25.03.2020 15:56 0 Gol

Tym razem pobiegną w wirtualnym świecie

Fot. Nadmorski24.pl/archiwum

Na czerwiec zaplanowano piątą edycję Charytatywnego Biegu Superbohaterów w Wejherowie. Wprawdzie biegi się odbędą, ale ze względu na panującą w Polsce epidemię koronawirusa, impreza odbędzie się w innej formie. Organizatorzy postanowili biegi przenieść do świata wirtualnego.

Drodzy Superbohaterowie, śledziliśmy rozwój wydarzeń bez podejmowania nieprzemyślanych decyzji i paniki. W tym momencie mamy już pewność, że jedyną opcją w tym roku pozostaje edycja wirtualna. Wierzymy, że Bieg Superbohaterów to przede wszystkim ludzie, a nie czas i miejsce. Nam również będzie brakowało atmosfery tego dnia, ale wierzymy, że okoliczności nas nie powstrzymają i wspólnie wesprzemy naszego głównego bohatera, Marcelka. Wysyłamy też słowa wsparcia dla zaprzyjaźnionych firm w tym trudnym dla nich okresie. Jesteśmy nowicjuszami jeśli chodzi o temat wirtualnego biegu, ale sobie poradzimy. Potrzebujemy tylko trochę czasu na przedstawienie dokładniejszych szczegółów. Prawdopodobnie będziemy Wam też zaliczali treningi wykonane w domu ze względów bezpieczeństwa Życzymy zdrowia i do usłyszenia! – czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że bieg powstał z inicjatywy stowarzyszenia Małe Trójmiasto Biega. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku w Parku Miejskim w Wejherowie. Wzięło w niej udział około 350 osób. Innowacyjność projektu polega na tym, że wszyscy uczestnicy biegu mogą się przebrać za dowolnego superbohatera i każdy indywidualnie decyduje o długości dystansu, który przebiegnie. Środki zebrane podczas imprezy przeznaczane są na cele charytatywne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24