30.03.2020 10:05 22 rp/WSSE

Powiat pucki: Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem

Fot. Pixabay.com

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o kolejnych zakażeniach w naszym regionie. Obecność wirusa potwierdzono u jednej osoby z powiatu puckiego.

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem – nie tylko w całej Polsce, ale także na Pomorzu. Kolejną, 46. osobą w naszym regionie jest kobieta z powiatu puckiego.

Stan zdrowia osoby, u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska – czytamy w oficjalnym komunikacie WSSE.

To pierwszy taki przypadek w powiecie puckim. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest to osoba w starszym wieku. Jak dotąd, liczba zakażonych na Pomorzu wyniosła w poniedziałek (30 marca) 46 osób, z czego sześć z nich to osoby z powiatu wejherowskiego. Część jest hospitalizowana, inni przebywają w kwarantannie domowej i izolacji. Na leczenie szpitalne trafił m.in. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Koronawirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, w Polsce został potwierdzony we wszystkich województwach. Najwięcej chorych odnotowuje się na Mazowszu, gdzie liczba zakażonych wynosi 461, oraz w woj. dolnośląskim, gdzie potwierdzono wirusa u 243 osób. Dotychczas pacjenci zakażeni na pomorzu pochodzili m.in. z Pszczółek, Pruszcza Gdańskiego, okolic Tczewa, Gdańska, powiatu kartuskiego i Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24