02.04.2020 15:36 0 Gol

Wejherowscy Tytani istnieją już od dekady

Źródło: Tytani Wejherowo/Facebook

Awans na szczebel I ligi to z pewnością najbardziej spektakularny sukces w historii Tytanów Wejherowo. Zespół stworzony przez pasjonatów szczypiorniaka skończył właśnie 10 lat swojego istnienia.

Idea powstania klubu zrodziła się na początku 2010 roku w Wejherowie. Tytani rozpoczęli treningi w Wejherowie 3 stycznia 2010 roku i już po kilku miesiącach zarejestrowali swoje nowe stowarzyszenie.

Zawodnicy, a może raczej – sportowcy, którzy wynajmowali halę w Wejherowie w Zespole Szkół nr 1, po to aby trenować, bawić się piłką ręczną, po wielu wspólnych treningach i rozmowach zdecydowali się odbudować ten fantastyczny sport na poziomie rozgrywek ogólnopolskich w Wejherowie – wspominają działacze Tytanów Wejherowo. – Bardzo ważna decyzją było zatrudnienie jak najszybciej profesjonalnego szkoleniowca, na posadę oficjalnego trenera we wrześniu 2010 roku został wybrany pan Piotr Rembowicz.

Tym samym w kolejnym roku Tytani wystartowali w rozgrywkach II ligi. Pierwszy sezon wejherowianie zakończyli na 11. miejscu, na 16 występujących zespołów; cel, jakim było utrzymanie w II lidze, został osiągnięty.

Jednak, jak do tej pory, na swój najlepszy sezon wejherowscy szczypiorniści musieli poczekać. Rozgrywki 2018/2019 fani Tytanów, jak i sami zawodnicy na długo zapamiętają. Ten sezon po turnieju barażowym przyniósł im awans do I ligi. Za ten sukces Tytani otrzymali m.in. podczas Wejherowskiej Gali Sportu w 2020 roku tytuł najlepszej drużyny Wejherowa.

Chciałbym podziękować rodzinom, żonom, dziewczynom, narzeczonym i dzieciom naszych zawodników za wyrozumiałość. Tego naszego uzależnienia nie byłoby, gdybyśmy nie mieli przyzwolenia w domu. Nasze szare eminencje nie pocą się z nami, nie walczą na boiskach, nie doznają kontuzji, ale widzą nasze wzloty i upadki. Chciałbym też podziękować kibicom. Mimo wielu porażek, cały czas w nas wierzą. Dziękuję za zaufanie. Zawsze walczymy. Na boisku dajemy z siebie wszystko. Prosimy trzymać za nas kciuki – mówił ze sceny podczas lutowej gali Remigiusz Sałata, prezes Tytanów Wejherowo.

Warto przypomnieć, że z powodu panującej epidemii koronawirusa w Polsce, Polski Związek Piłki Ręcznej podjął decyzję m.in. o przedwczesnym zakończeniu sezonu w I lidze. Tym samym Tytani zajęli ostatnie miejsce, ale bez konsekwencji spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

Warto również podkreślić, że działalność klubu nie zamyka się tylko na występy drużyny seniorskiej mężczyzn. W swoich szeregach zespół ma także II-ligową żeńską drużynę seniorów. Poza tym Tytani mają rozbudowaną strukturę, jeśli chodzi o grupy młodzieży i dzieci.

Od początku działalności, a więc od 2010 roku, KS Tytani Wejherowo są organizatorami Wejherowskiej Ligi Piłki Ręcznej Tytanów; rozgrywki dzielą się na dwie ligi – męską oraz żeńską. W lidze tej występują wszystkie Szkoły Ponadgimnazjalne z Wejherowa oraz kilka zgłoszonych drużyn spoza Wejherowa (min. grają lub grali Bolszewo i Lębork).

W całorocznym planie Tytanów obowiązkowo są wpisane dwie duże imprezy promujące piłkę ręczna oraz zdrowy, rodzinny tryb życia. W czerwcu jest to „Piknik z Tytanami”, a w grudniu – „Mikołaj z Tytanami”. Z roku na rok wydarzenia cieszą się coraz większą popularnością.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24