02.04.2020 18:10 25 rp

Wejherowo: Wstrzymano przyjęcia na oddział neurologii

Fot. Marek Trybański/TTM

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników oddziału neurologii w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Cenowy w Wejherowie, podjęto decyzję o zamknięciu oddziału neurologii wraz z oddziałem udarowym. Nadzorem epidemiologicznym objęto około 50 osób personelu oraz 19 pacjentów szpitala.


Aktualizacja, godz. 18:10

Znane są już wyniki części osób, od których zostały pobrane próbki, w celu potwierdzenia bądź wykluczenia koronawirusa. Jak informuje przewodniczący Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych w szpitalu w Wejherowie, Adam Hermann, wszystkie próbki są ujemne – w tym także wiceprezesa Zarządu, Andrzeja Zieleniewskiego.

Na resztę wyników musimy jeszcze poczekać.


To już kolejna taka sytuacja, w której wejherowska placówka, zapobiegając możliwości dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa, wstrzymuje przyjmowanie pacjentów. O podobnej sytuacji na oddziale rehabilitacji kardiologicznej pisaliśmy w tym artykule.

Fot. Marek Trybański/TTM

Tym razem podejrzenie zakażenia wystąpiło na oddziale neurologii. W związku z zaistniałą sytuacją, wdrożono procedury związane z zagrożeniem epidemiologicznym.

W szpitalu zachowane są wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa, w tym środki ochrony indywidualnej – tłumaczy Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. komunikacji społecznej, promocji i komercji spółki Szpitale Pomorskie. – Wszystkie osoby wymagające opieki oddziału neurologii będą kierowane do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni oraz innych oddziałów neurologicznych w Gdańsku.

Obecnie kierownictwo szpitala oczekuje na wyniki badań pracownika, a o sytuacji w wejherowskiej placówce będziemy informować na bieżąco.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24