02.04.2020 22:56 17 NW

Starosta powiatu puckiego, Jarosław Białk, zakażony koronawirusem

Źródło: facebook/Jarosław Białk

Starosta powiatu puckiego, Jarosław Białk jest zakażony koronawirusem. W czwartek (2 kwietnia) późnym wieczorem, starosta poinformował o tym na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Niestety nie mam dobrej wiadomości – wynik testu na obecność koronawirusa, któremu zostałem poddany jest pozytywny – jestem zakażony – informuje Jarosław Białk, starosta powiatu puckiego.

W zależności od decyzji Sanepidu, starosta zostanie poddany kilkutygodniowej izolacji domowej bądź skierowany na leczenie w szpitalu zakaźnym. Jarosław Białk zapewnia jednak, że mimo wszystko czuje się dobrze.

Cały czas pozostaję w kontakcie z pracownikami puckiego starostwa i cały czas nadzorujemy sytuację – dodaje.

Jest to kolejny już przedstawiciel lokalnego samorządu, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej dodatni wynik badania uzyskano u Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, o czym informowaliśmy tutaj.

Jak podała w czwartkowy wieczór (stan na godzinę 21:37) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, w województwie pomorskim było dotąd łącznie 68 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W izolacji domowej przebywało 59 osób, a dziewięć hospitalizowano.

Fot. screenshot/WSSE w Gdańsku


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24