05.04.2020 13:04 0 Kwt/UM Rumia

Ponownie dowiemy się, jak wygląda 'Rumia oczami dzieci'

Źródło: UM Rumia

Przedszkola oraz szkoły podstawowe zlokalizowane na terenie Rumi, a także najmłodsi mieszkańcy miasta mogą wziąć udział w konkursie „Rumia oczami dzieci”. Wzorem poprzednich edycji projektu, rozpoczął się konkurs plastyczny pod tytułem „Rumia moje miasto” oraz konkurs literacki polegający na stworzeniu bajki, baśni lub opowiadania dla dzieci, którego fabuła nawiązuje do Rumi.

Do końca kwietnia można przysyłać prace na konkurs literacki i plastyczny. Najlepsze z nich zostaną wykorzystane do przygotowania zbioru bajek oraz miejskich kalendarzy, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. Celem konkursu jest budowanie poczucia lokalnej tożsamości oraz propagowanie wiedzy o Rumi. Dzieci mogą zaangażować się w życie społeczne miasta.

Konkurs plastyczny przeznaczony jest dla dwóch grup wiekowych: przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. Z kolei autorami prac literackich mogą być uczniowie klas IV–VI. W obu konkursach mogą uczestniczyć wyłącznie dzieci, które uczęszczają do placówek oświatowych na terenie Rumi. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego prace konkursowe należy przysyłać na adres mailowy: [email protected] W mailu należy podać: imię i nazwisko dziecka,wiek dziecka, placówkę, do której uczęszcza, numer kontaktowy do rodzica lub opiekuna, dodać adnotację „Akceptuję regulamin projektu” – informuje rumski magistrat.

Przypomnijmy, że projekt edukacyjny „Rumia oczami dzieci” po raz pierwszy wystartował w marcu 2018 roku. Celem inicjatywy od początku było budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o mieście i samorządzie gminnym oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie społeczne miasta. W projekcie mogą uczestniczyć zarówno placówki publiczne, jak i prywatne.

Więcej informacji na temat projektu udzielają pracownicy Referatu Promocji, Estetyzacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rumi, pod numerami telefonów: 58 679 65 01 lub 58 679 66 01 bądź pod adresem mailowym: [email protected].


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24