05.04.2020 18:40 17 Kwt

Personel redzkiej przychodni objęty kwarantanną

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

"Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Redzie", który mieści się przy ul. Łąkowej 1 będzie zamknięty w najbliższym czasie dla osobistego kontaktu z lekarzem. Wszyscy lekarze będą pracowali na zasadzie teleporad, będą przedłużali recepty oraz zwolnienia.

Powodem tej sytuacji jest kontakt jednego z pracowników z osobą zakażoną koronawirusem.

W związku z kontaktem jednego z naszych pracowników z osobą zakażoną, cały personel poddany zostanie testom na obecność koronawirusa i objęty kwarantanną do momentu otrzymania wyników testów. W poniedziałek (6 kwietnia) będzie odbywać się dezynfekcja całej przychodni, w związku z czym przychodnia będzie zamknięta dla osobistego kontaktu z pacjentem – informuje Marta Liczmańska, specjalista ds. administracyjnych NZOZ w Redzie.

Numery telefonów, pod którymi będzie można zasięgnąć informacji oraz zarejestrować się na teleporady, otrzymać potrzebne recepty czy przedłużenie zwolnień lekarskich to 570 719 144 oraz 536 353 619, natomiast do poradni dziecięcej skontaktować się będzie można z obsługą przychodni pod numerem 692 182 720.

Brak będzie możliwości bezpośredniego kontaktu z lekarzem do momentu otrzymania wyników testów. Gdy zaistnieje nagła sytuacja, w której konieczny jest osobisty kontakt, należy zgłosić się do poradni: Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna: Rumia, ul. Derdowskiego 23; lub w stanach zagrożenia życia na SOR szpitala w Wejherowie – dodaje Marta Liczmańska.

Osoby, które podejrzewają zakażenie koronawirusem muszą zgłosić ten fakt do sanepidu tel. 58 677-79-06, bądź udać się własnym transportem do szpitala zakaźnego w Gdyni: Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, Powstania Styczniowego 9B, 81-519 Gdynia lub Gdańsku: Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy, ul. Mariana Smoluchowskiego 18, 80-214 Gdańsk, lub zadzwonić pod numer 999.

Wszelkie zmiany w działalności przychodni będą publikowane na stronie: www.nzozreda.pl w zakładce: Aktualności. "


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24