05.04.2020 20:06 1 Kwt/KWP Gdańsk

Gdynia: Zabrali dzieci na plac zabaw

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Policjanci z Gdyni wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej otrzymali zgłoszenie o łamaniu obowiązującego zakazu przebywania na placu zabaw. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (4 kwietnia) na jednym z zamkniętych osiedli.

Policjanci z Gdyni wraz z funkcjonariuszami innych służb codziennie kontrolują czy mieszkańcy miasta stosują się do ograniczeń w związku z koronawirusem. Nadal można spotkać osoby, które lekceważą przepisy. Jednym z takich przykładów jest sytuacja, jaka miała miejsce w sobotę na zamkniętym osiedlu w Gdyni. Mimo obowiązującego zakazu na placu zabaw zastano rodziców z dwójką dzieci.

W sobotę policjant wraz z funkcjonariuszem Straży Miejskiej udali się na zamknięte osiedle, gdzie według zgłoszenia, na placu zabaw miały przebywać osoby, które nie przestrzegają zakazów wynikających z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 01.04.2020 roku. Po przybyciu na miejsce zastano kobietę i mężczyznę oraz dwójkę dzieci. Dorośli siedzieli obok siebie na ławce, natomiast dzieci bawiły się na przyrządach placu zabaw pomimo, że administrator zamieścił informację o zakazie korzystania z obiektu. Osoby odmówiły okazania dokumentów ale po chwili kobieta przekazała swoje dane, w związku z czym została pouczona i udała się z dziećmi do domu. Natomiast tożsamość mężczyzny ustalono dopiero na komisariacie i skierowano do sądu wniosek o ukaranie - informuje gdyńska policja.

Policjanci przypominają, ze wprowadzone ograniczenia mają na celu zminimalizowanie zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Jedną z zasad jest możliwość opuszczenia miejsca zamieszkania w ściśle określonych przypadkach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24