06.04.2020 00:15 1 mike/Szpitale Pomorskie/Facebook

Wstrzymano przyjmowanie pacjentów do gdańskiego szpitala zakaźnego

Fot. Pomorskie.eu/archiwum

Jak poinformowali w niedzielę (5 kwietnia) późnym wieczorem przedstawiciele spółki Szpitale Pomorskie, zawieszono przyjmowanie pacjentów do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Sytuacja ma związek z ujawnieniem dodatniego wyniku badania na obecność koronawirusa u jednego z lekarzy, który pracował w placówce. Pacjenci z podejrzeniem zakażeń koronawirusem obecnie są kierowani do 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku oraz Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Szpital zakaźny w Gdańsku jest jedną spośród trzech placówek w regionie, do której trafiają osoby z pozytywnym wynikiem testu w kierunku koronawirusa i z podejrzeniami zachorowania. Jak się okazało, w placówce pracował również zarażony lekarz, którzy mógł mieć kontakt z innymi pacjentami. Stąd decyzja o zamknięciu izby przyjęć Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy.

Obecnie sprawdzane są oraz lokalizowane wszystkie osoby, które miały kontakt z chorym pracownikiem szpitala. Wszystkie te osoby przejdą testy na obecność koronawirusa – czytamy w komunikacie opublikowanym przez spółkę Szpitale Pomorskie.

Pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem na Pomorzu są obecnie kierowani do dwóch innych placówek – 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Według danych pomorskiego sanepidu (stan na 5.04.2020, godz. 19:22) na Pomorzu ujawniono 117 przypadków zachorowań na koronawirusa, z czego 15 osób poddano hospitalizacji, a 105 – izolacji w warunkach domowych. Znaczną część chorych stanowią pracownicy służby zdrowia (24 osoby).

Źródło: WSSE Gdańsk

Zwraca uwagę przyrost liczby chorych w powiecie wejherowskim. W niedzielny wieczór było ich już 33. Większa liczba na Pomorzu wystąpiła tylko w Gdańsku (42 osoby).

Źródło: WSSE Gdańsk

Bieżące informacje nt. sytuacji w szpitalu zakaźnym i innych placówkach w regionie można śledzić na profilu facebookowym spółki Szpitale Pomorskie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24