06.04.2020 20:45 7 NW/KPP Wejherowo

19-latka ucierpiała w wypadku w Bożympolu Wielkim. Potrzebna jest krew!

Fot. Zuzanna D./facebook

W sobotę wieczorem (4 kwietnia) w Bożympolu Wielkim doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została młoda dziewczyna, dla której teraz pilnie potrzebna jest krew O Rh+.

Potrzebna jest krew dla Zuzanny Dembińskiej

Pilnie potrzebna jest krew O Rh+ dla Zuzanny, która w ciężkim stanie przebywa w gdańskim szpitalu. Dziewczyna została poszkodowana w wypadku samochodowym, do którego doszło niedawno w Bożympolu Wielkim. Bliscy apelują, że przyda się każda grupa życiodajnego płynu, nie tylko 0 Rh+.

Krew można oddać w dowolnym punkcie krwiodawstwa, ze wskazaniem na Zuzannę Dembińską.

Teraz, gdy tematem numer jeden jest epidemia koronawirusa, braki krwi są jeszcze większe. Coraz mniej osób decyduje się oddanie życiodajnego płynu, a zapotrzebowanie na niego się nie zmniejsza. Dlatego zachęcamy, by każdy kto ma taką możliwość podzielił się tym, co ma najcenniejsze.


Do groźnego wypadku doszło w sobotę (4 kwietnia) około godziny 18:30. 22-latek kierujący Volkswagenem golf zderzył się z 72-latkiem kierującym Oplem. Na skutek zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, w tym 19-letnia dziewczyna. Jak się okazało, starszy mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu; miał prawie 1,5 promila we krwi.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 22-letni kierowca volkswagena golf prawdopodobnie podczas nieprawidłowo wykonywanego menewru wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i prawym bokiem uderzył w przód kierującego oplem – podaje KPP w Wejherowie.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat. Jeśli osoba pokrzywdzona odniosła ciężki uszczerbek na zdrowiu, wtedy sprawcy grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24