07.04.2020 14:20 0 rp/Wejherowo.pl

PGPR Gryf pomaga szpitalom i pacjentom

Fot. Wejherowo.pl

Tegoroczny Dzień Służby Zdrowia, przypadający 7 kwietnia, przebiega w sytuacji szczególnej – w okresie pandemii koronawirusa. To moment, w którym ci, którzy powinni świętować, nie mają na to kompletnie czasu i możliwości. Uścisk dłoni w tym przypadku – nie dość, że nie na miejscu – i tak nie byłby w stanie wyrazić podziękowania za pracę dla ratowników, pracowników szpitali, lekarzy i pielęgniarek. Lepszą formą wyrażenia wdzięczności może być przyłączenie się do akcji #RazemPokonamyWirusa!

Obecnie podejmowane są liczne akcje społeczne na rzecz wsparcia szpitali i pracowników, którzy na pierwszej linii frontu walczą o zdrowie i życie innych, narażając swoje własne.

W ramach akcji #RazemPokonamyWirusa! członkowie i wolontariusze Pomorskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Gryf prowadzą i organizują systematyczną pomoc dla osób starszych, samotnych, a także dla lekarzy i personelu szpitali oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Na parkingu przy ulicy Sikorskiego 42 w Wejherowie ustawiona jest kryta przyczepa samochodowa PGPR Gryf, gdzie można bezinteresownie w formie darów przekazywać rzeczy potrzebne dla szpitala. Potrzeby są sprecyzowane. PGPR Gryf zaznacza, że sporo produktów trafia także do pacjentów przebywających w izolatkach.

Ich pobyt trwa czasem kilka godzin, w oczekiwaniu na transport do szpitala dedykowanego. Na chwilę obecną nosimy tym pacjentom przegotowaną wodę w kubeczkach jednorazowych, co jest czasochłonne oraz powoduje zużywanie środków ochrony osobistej (fartuchy, maski, rękawiczki), a sprzęt ten musimy, niestety, oszczędzać, bo jest go mało – czytamy na Wejherowo.pl

Listę potrzebnych produktów, które trafią do potrzebujących dotkniętych pandemią koronawirusa, znaleźć można na stronie miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24