08.04.2020 08:20 1 mike/WSSE Gdańsk

Są pierwsze przypadki wyzdrowienia z koronawirusa na Pomorzu

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Liczba osób, które zostały zarażone koronawirusem na Pomorzu, podobnie jak w całym kraju, rośnie. We wtorkowy wieczór odnotowano 135 przypadki. Warto jednak zauważyć, że w statystkach odnotowano również pierwsze przypadki wyzdrowień w regionie.

Liczba chorych na Pomorzu z pewnością jest wyższa niż zdiagnozowanych przypadków. Po pierwsze, większość osób przechodzi zarażenie koronawirusem bezobjawowo lub z niewielkim nasileniem symptomów; po drugie, wciąż trwają analizy pobranych próbek, można więc spodziewać się dodatnich wyników. Problemem jest też relatywnie niewielka liczba wykonanych testów. Tymczasem nie pozostaje nic innego, jak opierać się na danych z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Wynika z nich, że liczba zachorowań rośnie i we wtorkowy (7 kwietnia) wieczór wynosiła 135. W całej Polsce odnotowano 4848 przypadków. Wzrasta też liczba wyzdrowień. Na Pomorzu wyzdrowiały cztery pierwsze osoby, a w całym kraju – 191. Póki co, nie stwierdzono śmiertelnych ofiar koronawirusa w Pomorskiem.

Źródło: WSSE Gdańsk

Niepokoić może spory przyrost zachorowań w powiecie wejherowskim, gdzie 39 osoby są zainfekowane koronawirusem. To niewiele mniej niż w Gdańsku (45 osób). Sporo przypadków odnotowano też w Gdyni (16 osób) i w powiecie gdańskim (10 osób). Duży odsetek chorych stanowili lekarze i/lub pracownicy służby zdrowia (25 osób).

Źródło: WSSE Gdańsk

Póki co, nie zaostrzono przepisów dotyczących przemieszczania się i zaleceń w zakresie izolacji. Zarówno lekarze, przedstawiciele służby zdrowia, jak i lokalne władze apelują o pozostawanie w domach oraz ograniczenie wyjść do niezbędnego minimum. Minister zdrowia zaapelował również o powstrzymywanie się przed odwiedzaniem bliskich w czasie świąt wielkanocnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24