09.04.2020 13:20 0 mike/Pomorskie.eu

Kolejarze z Pomorza i Dolnego Śląska wymienili się pociągami

Źródło: SKM Trójmiasto/Facebook

Nietypowy skład można było zobaczyć w ostatnim czasie na torach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – szynobus typu SA 132-002 w malowaniu… Kolei Dolnośląskich. Okazuje się, że pociąg zagości na dłużej na Pomorzu. To efekt wymiany między kolejarzami z Pomorza i Dolnego Śląska. Na południe Polski pojechał skład EN57 AKM-1718, w barwach SKM Trójmiasto.

Pomorscy kolejarze, podobnie jak w całej Polsce, obecnie muszą zmagać się z ograniczeniem liczby przewozów i pasażerów. Chcą jednak jak najlepiej przygotować się do powrotu regularnych połączeń i dużej liczby podróżnych. Tych nie brakowało na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która w ciągu ostatnich miesięcy notowała rekordy popularności. Stąd pomysł na wymianę taboru z kolejarzami z Dolnego Śląska.

Jeszcze przed pandemią rozpoczęliśmy poszukiwania bardziej pojemnego taboru, który zaspokoi popyt na przewozy na linii PKM – mówi Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy SKM w Trójmieście. – Oferta Kolei Dolnośląskich wydawała się korzystna dla obu stron – dodaje.

Szynobus, który przyjechał z Dolnego Śląska, pomieści 300 pasażerów. Jest wyposażony w trzy pary drzwi, co ułatwia szybką wymianę podróżnych. Pierwsi pasażerowie skorzystają ze składu już w przyszłym tygodniu. W zamian na południe Polski pojechał elektryczny zespół trakcyjny EN57 AKM-1718 – tzw. Opolanka.

Do Legnicy wyruszyła Opolanka. W służbie Kolei Dolnośląskich pojeździ rok, a może i dłużej – poinformowała spółka SKM Trójmiasto na Facebooku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24