20.04.2020 09:50 5 rp

Edukator Roku uczy w szkole w Bolszewie

Mat. pras.

Nietypowy konkurs online – Edukator Roku – miał swoje rozstrzygnięcie na gali, która odbyła się, tak jak przystało na panujące warunki epidemii, w internecie. Jedną z nagród otrzymała Katarzyna Drausal, nauczycielka z Bolszewa, w kategorii Edukator Roku Online: Zdrowe Ciało i Duch.

Nie tylko jury, ale także internauci wyróżnili w konkursie Edukator Roku wyjątkowych pedagogów, którzy inspirują do działania i wspierają talenty uczniów. Ogólnopolski konkurs organizowany pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji wyłonił sześciu laureatów, w tym nauczycielkę z Bolszewa.

Jestem nie tylko nauczycielką języków obcych oraz przedsiębiorczości. Nagrodzona zostałam przede wszystkim za projekt Edumiesiąc – działalność poświęconą doskonaleniu zawodowemu nauczycieli w sieci, w ramach której co tydzień odbywają się webinaria. Każdy miesiąc poświęcony jest innej tematyce, np. Kwiecień z myśleniem wizualnym – podkreśla Katarzyna Drausal, laureatka konkursu.

Mat. pras.

W marcu, w związku z pandemią, nauczycielka zorganizowała całodniowy, ogólnopolski maraton edukacyjny "Jak uczyć online", który był odpowiedzią na zawieszoną działalność szkół i konieczność przejścia na zdalne nauczanie. Z jej inicjatywy powstał też darmowy cykl szkoleń online, w których dzieli się wiedzą z nauczycielami, jak wykorzystywać dostępne narzędzia internetowe, nauczając w obecnych czasach.

Wszystko, co robię dla nauczycieli w sieci, ma pokazać, że w edukacji można działać kreatywnie, że warto wykorzystywać także nowoczesne technologie, aby nie tylko trafić do ucznia, ale także przygotować go do życia w szybko zmieniającym się świecie – dodaje Katarzyna Drausal.

Edukator Roku: Edycja Online wystartował 1 kwietnia pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. To już czwarta edycja konkursu. Podobnie jak poprzednio, uczniowie nominowali swoich ulubionych edukatorów poprzez formularz online, uzasadniając swój wybór. Później prowadzone było głosowanie, aby wyłonić zwycięzców w pięciu kategoriach.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24