07.05.2020 16:30 1 raz

Na Osiedlowej w Gościcinie będzie bezpieczniej

fot. UG Wejherowo

Uszkodzony mur podtrzymujący osuwającą się skarpę pod ulicą Osiedlową w Gościcinie zostanie wyremontowany. To bardzo ważna inwestycja, bo pozwoli na zabezpieczenie znajdujących się pod nią domów.

Jesienią 2018 roku zauważono, że skarpa pod ulicą Osiedlową się osuwa. Stwarzało to zagrożenia dla mieszkańców znajdujących się nieopodal domów. Jak się okazało, podtrzymujący teren mur nie był dobrze wykonany i uległ uszkodzeniu.

Musieliśmy ograniczyć użytkowanie drogi oraz przystąpić do projektowania profesjonalnego zabezpieczenia skarpy – poinformował Henryk Skwarło, wójt gminy Wejherowo.

Na początku maja rozpoczęły się prace remontowe newralgicznego miejsca. Zakres inwestycji przewiduje wykonanie prac naprawczych muru oporowego wraz z robotami wzmacniającymi i stabilizującymi jego konstrukcję na odcinku ca 153 metrów w tym między innymi: wzmocnienie prefabrykatów żelbetowych, wykonanie balustrady wzdłuż remontowanego muru oraz odtworzenie chodnika po wykonaniu remontu muru oporowego.

Remontowana strefa została ogrodzona barierkami. Tym samym zagospodarowano część jezdni na rzecz remontu muru oporowego dla bezpieczeństwa mieszkańców jak i wykonawców. Ruch na ulicy Osiedlowej może być tymczasowo utrudniony.

Po zakończeniu prac cała skarpa zostanie zabezpieczona, droga będzie mogła być w pełni użytkowana, ale przede wszystkim budynkom znajdującym się poniżej drogi nie będzie grozić niebezpieczeństwo – powiedział wójt.

fot. UG Wejherowo

Umowny termin zakończenia inwestycji ustalono na jesień 2020 roku. Jej koszt to ponad 1,5 miliona złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24