12.05.2020 10:20 2 mike/Arka.gdynia.pl

Arka Gdynia rozstała się z Krzysztofem Sobierajem

Źródło: Arka.gdynia.pl

Jak poinformowali w poniedziałek (11 maja) przedstawiciele Arki Gdynia, klub rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Krzysztofem Sobierajem, byłym zawodnikiem, a ostatnio – asystentem trenera Aleksandara Rogicia i pierwszym trenerem zespołu.

Krzysztof Sobieraj pozostaje legendą współczesnej Arki Gdynia. Były kapitan żółto-niebieskich był wybrany do „jedenastki 90-lecia”, a swoją karierę piłkarską zakończył dwa lata temu – w meczu ze Śląskiem Wrocław, w maju 2018 roku. „Sobi”, jak nazywają go kibice, rozegrał imponującą liczbę 265 spotkań, reprezentując gdyński klub w latach 2004–2008 oraz 2012–2018.

Źródło: Arka.gdynia.pl

Po zakończeniu kariery zawodnika, Krzysztof Sobieraj rozpoczął pracę trenerską. Od sierpnia 2018 roku do marca 2019 roku był szkoleniowcem Ogniwa Sopot, a później – asystentem Leszka Ojrzyńskiego w ekstraligowej Wiśle Płock. W ostatnich miesiącach „Sobi” pracował w sztabie szkoleniowym Arki Gdynia u boku Aleksandara Rogicia, odpowiadając za wsparcie procesu treningowego oraz przygotowanie zespołu do ligowych zmagań. Od 10 marca br. był pierwszym trenerem.

W trudnym czasie od rozpoczęcia pandemii COVID 19 realizował plan, który przygotowywał zespół do wznowienia treningów – piszą przedstawiciele Arki Gdynia na oficjalnej stronie internetowej.

Rozwiązanie kontraktu z Krzysztofem Sobierajem ma związek z objęciem posady szkoleniowca przez Ireneusza Mamrota, byłego trenera Jagiellonii Białystok, Chrobrego Głogów i Polonii Trzebnica. W poniedziałek Arka Gdynia zaprezentowała dwóch nowych członków sztabu szkoleniowego. Stanowisko asystenta trenera objął Adrian Siemieniec, a drugiego trenera – Maciej Kędziorek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24