14.05.2020 09:53 0 mike

Kandydaci na kierowców wracają 'za kółko'

Źródło: PORD/Facebook

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w miniony poniedziałek (11 maja) rozpoczął zapisy na egzaminy wszystkich kategorii. Pierwszeństwo mają kursanci, których egzamin nie odbył się z powodu pandemii. W związku z koronawirusem pojawią się zmiany organizacyjne; wprowadzone zostaną także środki bezpieczeństwa.

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego wstrzymał przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy 12 marca. Wielu kursantów z niecierpliwością czekało na ich wznowienie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, egzaminy ruszą ponownie już w najbliższy poniedziałek.

Po ponad dwóch miesiącach wracamy do naszej podstawowej działalności, czyli przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy. Odwołaliśmy egzaminy dla około czterech tysięcy osób. Od 18 maja startujemy z przeprowadzaniem egzaminów teoretycznych i praktycznych – mówi Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

W pełnej gotowości na przyjęcie kursantów są także szkoły jazdy, które w związku z epidemią również wprowadziły dodatkowe środki ostrożności.

Jeżeli chodzi o pobyt kursanta w ośrodku, na sali, to wiadomo, że skracamy go, jak można. Już od lat korzystamy z e-learningu. W samochodach obowiązują oczywiście środki ochrony osobistej – wyjaśnia Karol Kreft z Pomorskiego Stowarzyszenia Instruktorów Nauki Jazdy.

Model działalności Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego został skonsultowany z inspekcją sanitarną. W związku z koronawirusem pojawiły się zmiany organizacyjne zarówno w kwestii egzaminów teoretycznych, jak i praktycznych. Dodatkowo wprowadzone zostaną także środki bezpieczeństwa.

Nie będą mogły wejść osoby towarzyszące – rodzice, żona, mąż czy partner. Przed wejściem do budynku będzie obowiązywać dezynfekcja dłoni, podobnie będzie przed rozpoczęciem egzaminów. Oczywiście twarz też musi być zasłonięta – dodaje Roman Nowak.

Ponadto wprowadzony został także podział egzaminatorów na zmiany. Chodzi o to, aby stworzyć kilka grup, z ograniczonym kontaktem co pozwoli ograniczyć ryzyko ewentualnego zakażenie większej liczby pracowników. Instruktorzy jazdy twierdzą, że koronawirus kierowców nie wystraszył, co więcej – zauważalna jest pewna tendencja, która może w najbliższym czasie spowodować wzrost kursantów. Chodzi o chęć posiadania własnego samochodu, który, w dobie walki z epidemią, jest bezpieczniejszy niż środki transportu publicznego.

Źródło: PORD/Facebook

Egzaminy w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego będą przeprowadzane tak, jak dotychczas, w godzinach od 6:00 do 22:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ośrodka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24