16.05.2020 10:40 18 mike

Kradzież światłowodu powodem problemów telekomunikacyjnych w regionie

Fot. Róża Perszon

Wejherowo Reda, Rumia, Puck, Władysławowo, Dębki, Białogóra, Krokowa czy Hel – między innymi w tych miejscowościach regionu pojawiły się w sobotę (16 maja) problemy z dostępnością do usług telekomunikacyjnych. Powodem było przecięcie światłowodu w Redzie, do którego doszło wczesnym rankiem.


Aktualizacja, godz. 22:20**

Prace nad naprawą uszkodzonej magistrali światłowodowej zostały zakończone, usługi TK Chopin są już dostępne.


Do kradzieży światłowodu doszło około godziny 4:00, w pobliżu dawnego hotelu Murat. Uszkodzenie magistrali telekomunikacyjnej spowodowało przerwę w dostępie do usług, m.in. dla abonentów Telewizji Kablowej Chopin.

Na miejscu od wczesnych godzin porannych pracują specjaliści Telewizji Kablowej Chopin, którzy usuwają skutki kradzieży. Wezwano również policję. trwają prace nad jak najszybszym przywróceniem dostępności usług telekomunikacyjnych.

W tej chwili mamy kilkanaście miejscowości odciętych od usług. Kradzież, do której doszło, to coś przerażającego i typowa bezmyślność, w wyniku której usług pozbawionych jest wielu, wielu klientów – zaznacza Tadeusz Nowakowski, członek zarządu Telewizji Kablowej Chopin. – Jest to główna magistrala zasilająca, dlatego usuwanie awarii może być czasochłonne – dodaje.

Fot. Róża Perszon

Fot. Róża Perszon

Jak udało się nam ustalić, uszkodzono również światłowód jednego z ogólnopolskich operatorów. Kradzież światłowodu może być uznana za poważne przestępstwo. Jeśli prokurator uzna, że wyczerpuje ono znamiona artykułu 254a Kodeksu karnego („Zamach na urządzenia infrastruktury”), sprawcy grozi kara od pół roku do nawet ośmiu lat więzienia.

Materiał Twojej Telewizji Morskiej jest dostępny pod tym linkiem


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24