16.05.2020 18:18 28 mike/KWP Gdańsk

Mundurowi zachęcają: ‘Spełnij swoje marzenia i zostań policjantem’

Źródło: Isp.policja.pl/archiwum

Z pewnością nie jest to praca dla każdego, ale wielu o niej marzy już od najmłodszych lat. „Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli” – zapewniają policjanci i zachęcają, by wstąpić w ich szeregi. Dodatkową zachętą może być atrakcyjne wynagrodzenie już na początku służby, a także stabilne warunki zatrudnienia na jasnych zasadach.

Mimo wielu apeli, w pomorskiej policji nadal są wakaty do obsadzenia. Policjanci zachęcają wszystkich chętnych, którzy od zawsze marzyli o pracy w mundurze, do wstępowania w ich szeregi.

Służba w policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Jesteś zainteresowany? To złóż dokumenty – zachęcają mundurowi z Pomorza.

Nie każdy pracodawca publicznie dzieli się informacjami dotyczącymi oferowanych wynagrodzeń. Płace w policji nie są natomiast tajemnicą. Po ukończeniu kursu podstawowego młody policjant może zarobić około 4000 zł netto (do 26. roku życia) lub 3600 zł netto (osoby powyżej 26. roku życia). Pobory oczywiście rosną z każdym rokiem służby, a także w miarę uzyskiwanych awansów zawodowych. Każdy kandydat do służby musi zaliczyć w maksymalnym czasie 1:41 min test sprawnościowy. Na poniższym filmie zawarto kilka podpowiedzi, jak to zrobić.

Kto może zostać policjantem? Zgodnie z art. 25 ust. 1 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, służbę może pełnić:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;

  • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;

  • korzystający w pełni z praw publicznych;

  • posiadający wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe;

  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;

  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Nowo przyjęty do służby policjant jest kierowany do jednej ze szkół policyjnych na półroczne szkolenie. Ta najbliższa mieści się w Słupsku. Po pomyślnym zakończeniu szkolenia młodzi stażem policjanci spędzają 49 dni w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku; w tym czasie muszą odbyć 37 służb.

Celem tej adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności zdobytych podczas szkolenia zawodowego. Te umiejętności to między innymi: działania związane z zabezpieczaniem imprez masowych i ochroną obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, działania pościgowe, poszukiwania realizowane w ramach działań pododdziałów Policji. Po zakończeniu adaptacji trafisz do jednostki docelowej gdzie rozpoczniesz pełnienie codziennej służby. I już – jesteś w naszych szeregach – czytamy w komunikacie KWP Gdańsk.

Więcej informacji dotyczących doboru do służby w policji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod tym linkiem. Chętni mogą wysyłać komplet dokumentów pocztą na adres:

Zespół ds. Doboru Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

ul. Okopowa 15, 80–819 Gdańsk

Dodatkowe informacje dotyczące doboru można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu 607 235 276 lub wysyłając maila na adres: [email protected].

Ze względu na przypadki łamania regulaminu portalu, możliwość dodawania komentarzy pod artykułem została zablokowana

Redakcja


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24