20.05.2020 18:20 0 mike/Gdansk.pl

Nowa murawa na Stadionie Energa Gdańsk będzie gotowa na derby Trójmiasta

Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP, za: Gdansk.pl

Piłkarze trenują, a specjaliści od spraw utrzymania infrastruktury stadionowej przygotowują się do wznowienia sezonu. Tak właśnie jest w przypadku Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Oba zespoły odliczają dni do derbów Trójmiasta, które odbędą się 31 maja na Stadionie Energa Gdańsk. Co prawda, na trybunach zabraknie fanów obu drużyn, ale za to mecz odbędzie się na nowej murawie.

Gdyby nie pandemia koronawirusa, kolejne derby Trójmiasta przeszłyby do historii już ponad dwa miesiące temu – pierwotnie miały się odbyć 15 marca. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło. Przede wszystkim zawieszono rozgrywki Ekstraklasy, a piłkarze będą mogli wrócić do ligowych zmagań dopiero w ostatni weekend maja. W Trójmieście po raz kolejny emocji nie zabraknie, choć kibice będą mogli śledzić zmagania swoich ulubieńców jedynie w telewizji i internecie. Na osłodę piłkarzom pozostaje fakt, że będą rywalizować na nowej murawie. W minioną niedzielę (17 maja) wznowiono pracę nad jej układaniem.

Prace polegają na wymianie warstwy wegetacyjnej będącej podbudową murawy oraz wymianie warstwy wierzchniej. Realizuje je firma Trawnik Producent. Ostatnia wymiana murawy została przeprowadzona cztery lata temu. Każda nawierzchnia ma określony czas przydatności i podlega naturalnemu zużyciu. W przypadku tej hybrydowej jest on wydłużony, ze względu na większą odporność zarówno na eksploatację, jak i zmienne pory roku. Aktualna wymiana wynika z resursu i nie ma związku z finałem Ligi Europy UEFA – wyjaśnia Marta Szymczak, rzecznik prasowy Stadionu Energa Gdańsk, cytowana przez stronę Gdansk.pl.

Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP, za: Gdansk.pl

Jak informowaliśmy w poniedziałek, piłkarze Arki Gdynia przygotowują się do sezonu w Gniewinie, a zgrupowanie zakończy się w piątek (22 maja). Czasu nie marnują również zawodnicy Lechii Gdańsk, szlifując formę. Nie próżnują też działacze biało-zielonych. Gdański klub przedłużył ostatnio kontrakty z Michałem Nalepą (do 30 czerwca 2023 roku) i Jakubem Arakiem (do 30 czerwca 2022 roku).

Przed derbami Trójmiasta oba zespoły mają odmienne cele. Oczywiście nadrzędnym założeniem jest zwycięstwo w prestiżowym pojedynku; motywacji po obu stronach na pewno nie zabraknie, bo liczy się też walka o punkty. Arka Gdynia bardzo potrzebuje ligowych „oczek”, by wydostać się ze strefy spadkowej. Obecnie gdyńska ekipa zajmuje przedostanie, 15. miejsce z 25 punktami, tracąc do bezpiecznej pozycji sześć punktów. Z kolei Lechia Gdańsk musi się starać, by nie wypaść z górnej „ósemki” ligowej tabeli. Na razie gdańszczanie zajmują siódmą pozycję z 38 punktami, ale zaledwie oczko mniej ma ósma Jagiellonia Białystok, a po 36 punktów mają Raków Częstochowa i Wisła Płock. Chętnych, by powalczyć o górną część tabeli jest zatem sporo…


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24