21.05.2020 18:20 1 mike/PZPS/Facebook

Wychowanka rumskiego klubu powołana do reprezentacji Polski!

Fot. SMS PZPS Szczyrk/archiwum

Paulina Damaske, wychowanka APS Rumia, otrzymała powołanie do reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet. Atakująca, która była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek z I lidze, ma więc teraz szansę pokazać się na międzynarodowej arenie, reprezentując biało-czerwone barwy.

Jak podaje oficjalna strona Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Nawrocki, trener kadry narodowej siatkarek, w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS, przedstawił skład reprezentacji narodowej. Cieszyć może fakt, że wśród powołanych zawodniczek jest Paulina Damaske, wychowanka APS Rumia, obecnie grająca w SMS PZPS Szczyrk. Radości z tego powodu nie kryją przedstawiciele rumskiej drużyny.

Nasza wychowanka Paulina Damaske powołana do reprezentacji kobiet w siatkówce na sezon 2020/21. Jesteśmy bardzo dumni z Pauliny i mocno trzymamy kciuki za naszą rumiankę – czytamy na Facebooku Akademii Piłki Siatkowej Rumia.

Przed Pauliną Damaske nowe wyzwania. W dniach 4–25 czerwca będzie przygotowywała się ze swoimi koleżankami z kadry narodowej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Przed rozpoczęciem zajęć na terenie COS OPO Szczyrk wszystkie zawodniczki oraz sztab poddani zostaną badaniom na COVID-19. Szczegóły pracy w Szczyrku będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 6 do 30 lipca – czytamy na stronie PZPS.

Przypomnijmy – urodzona w Malborku siatkarka może indywidualnie uznać za sezon za bardzo udany. Wśród najlepiej punktujących zawodniczek w I lidze Damaske uplasowała się na szóstym miejscu, z 288 „oczkami” na koncie. Dodajmy, że w tej klasyfikacji wygrała Aleksandra Dudek (SAN-Pajda Jarosław) z 401 punktami. Ponadto „Damaszi”, jak nazywają ją znajomi, w minionym sezonie rozegrała 21 meczów, zaliczyła 20 asów i zdobyła 31 punktów blokiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24