22.05.2020 12:05 0 mike/Airport.gdansk.pl

Zakaz lotów międzynarodowych potrwa co najmniej do 6 czerwca

Fot. Ola Mikołajczak/archiwum

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, które podpisano w czwartek (21 maja), zakaz krajowych lotów na obszarze Polski obowiązuje do 31 maja, a międzynarodowych – do 6 czerwca. Czy to oznacza otwarcie nieba nad Polską jeszcze w pierwszej połowie czerwca? Tego na razie nie wiadomo.

Loty zagraniczne nie będą realizowane na polskich lotniskach przez kolejne dwa tygodnie.

Z uwagi na obowiązywanie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przedłużenie okresu obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych oraz na kolejne 8 dni w odniesieniu lotów krajowych – czytamy w Ocenie Skutków Regulacji projektu.

We wspomnianym nadal okresie będzie możliwe realizowanie połączeń lotniczych na zlecenie Prezesa Rady Ministrów lub osób fizycznych. Będą też realizowane loty czarterowe, rejsy handlowe albo połączenia obsługiwane przez maszyny zabierające do 15 pasażerów na pokład.

Przypomnijmy – od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT przywracają część połączeń. Cztery z nich, trzy do Warszawy i jedno do Krakowa, będą realizowane do Gdańska.

Dla gdańskiego lotniska to świetna wiadomość, na którą bardzo czekaliśmy. Uruchomienie połączeń krajowych daje nadzieję na szybkie otwarcie granic i start lotów międzynarodowych. Mamy nieoficjalne informacje, że będzie to możliwe już w drugiej połowie czerwca – mówił Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Źródło: Airport.gdansk.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24